درباره ما

مهاجر نیوز یک سایت خبری است که هدف آن مبارزه با اطلاعات نادرستی است که مهاجرین، در کشور اصلی خود، در راه مهاجرت و یا در کشوری که میخواهند زندگی جدیدی را در آنجا آغاز کنند، قربانی آن هستند. برای اطلاع رسانی به مخاطبان بیشتر، پایگاه خبری مهاجر نیوز به زبان های دری، پشتو، فرانسوی، عربی و انگلیسی منتشر می شود.

مهاجرت پدیده جدیدی نیست و همیشه کسانی بوده اند که برای یک آینده بهتر راه مهاجرت را در پیش گرفته اند. با بحران سوریه که از ٢٠١١ تا کنون ادامه دارد جهان با یک بحران بزرگ و تاریخی روبروست. هزاران نفر با خطری که زندگی آن ها را تهدید می کند هر هفته وارد سواحل اروپا می شوند. مدت زیادی اتحادیه اروپا در برخورد با موج پناهجویان دچار اختلاف بود.

گردآوری اخبار موثق و دقیق

با این حال همه با این فکر موافق هستند که باید اطلاعات دقیق و متوازن را در دسترس مردمی قرار داد که در حال فرار به آن دسترسی ندارند. مهاجرینی که در تلاش فرار هستند یا پیشتر فرار کرده اند با موجی از اطلاعات بدون کیفیت و ناموثق روبرو هستند. تحقیقات نشان میدهد که بیشتر افراد مهاجر فقط اطلاعات دروغ و دستکاری شده ای را در دسترس دارند که از سوی قاچاق بران انسان در اختیار آنان قرار می گیرد.

همکاری میان سه نهاد بزرگ رسانه ای

مهاجر نیوز یک برنامه مشترک چندین رسانه ای است که از سوی سه نهاد بزرگ رسانه ای اروپایی فرانس مدیا موند ( فرانسه 24، ار اف ای، مونته کارلو الدولیه)، دویچه وله و خبرگزاری ایتالیا ( ANSA) اداره می شود. این برنامه از سوی اتحادیه اروپا تمویل می گردد.

فرانس مدیا موند هر هفته بیش از ١٣٥ میلیون شنونده و بیننده در سراسر جهان دارد. این نهاد بدلیل کارشناسی در اطلاعات بین المللی شهرت دارد و گروهی متشکل از صدها گزارشگر در سراسر جهان با آن همکار هستند.

دویچه وله نیز از طریق کانال های رادیویی و تلویزیونی خود هر هفته ١٥٧ میلیون مخاطب دارد.

خبرگزاری ایتالیا با دهها رسانه در سراسر جهان که اخبار، عکس و ویدئو تولید می کنند، همکاری دارد.

مهاجر نیوز از سوی Open University ( دانشگاه آزاد) که مسئولیت ارزیابی این طرح را بعهده دارد، همراهی می گردد.

برنامه چند رسانه ای و چند زبانی

مهاجرین امروز مهاجرین دیروز نیستند. آنان اگر در برخی موارد هیچ چیز ندارند اما به اینترنت دسترسی دارند. بیشتر این کاربران با تجربه تیلفون های اینترنتی و شبکه های اجتماعی آشنا هستند که ارتباط آنها با جهان خارج را تامین می کند. آنها از این طریق با نزدیکان خود در ارتباط هستند و به اطللاعات مورد نیاز دسترسی دارند. برای خدمت گزاری بیشتر به این مهاجرین متصل به اینترنت، مهاجر نیوز یک طرح چند رسا نه ای است که قبل از همه در شبکه های اجتماعی از طریق تیلفون همراه قابل دریافت است.

اهداف

گردآوری اطلاعات دقیق، قابل اعتماد و متوازن درباره کشور اصلی، کشورهای عبوری و کشورهایی که مهاجرین میخواهند به آنجا بروند.