کامیون حامل مهاجران ویتنامی که اجساد شان را پولیس از کانتینر یخچالی پیدا کرد. عکس از رویترز
کامیون حامل مهاجران ویتنامی که اجساد شان را پولیس از کانتینر یخچالی پیدا کرد. عکس از رویترز

راننده کامیون یخچالی که اجساد ٣٩ مهاجر ویتنامی در آن پیدا شد، در دادگاهی در لندن، اتهام کمک به مهاجرت غیرقانونی را بر عهده گرفت. همزمان پولیس یک فرد دیگر را در رابطه با این پرونده دستگیر کرده است.

موریس روبینسون، راننده ٢٥ ساله ایرلندی، روز دوشنبه ٢٥ نومبر، از زندان بلمارش، از طریق ویدئو کنفرانس در برابر دادگاه حضور یافت و این اتهام را نیز پذیرفت که از قاچاق مهاجران سود مالی برده است.

با این حال او درباره سه اتهام دیگر یعنی قتل غیرعمدی، قاچاق انسان و پولشویی اظهار نظر نکرد.

همزمان پولیس اسکس روز دوشنبه اعلام کرد که یک مرد ٣٦ ساله را در شرق لندن دستگیر کرده است. این فرد به ظن کمک به مهاجرت غیرقانونی و قتل غیرعمدی در بازداشت به سر می‌برد.

پولیس روز جمعه گذشته در رابطه با پیدا شدن اجساد مهاجران ویتنامی در کانتینر یخچالی، مردی به نام کریستوف کندی، از ایرلند شمالی را دستگیر کرد. این فرد نیز به کمک به قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی بین ماه می ٢٠١٨ و پایان اکتوبر ٢٠١٩ متهم شده است.

دور بعدی دادگاه برای دو متهم اصلی قضیه روز ١٣ دسمبر برگزار خواهد شد.

اجساد ٣٩ مهاجر ویتنامی شامل ٣١ مرد و ٨ زن روز ٢٣ اکتوبر در داخل یک کانتینر یخچالی در یک منطقه صنعتی در شرق لندن پیدا شد. این کانتینر از بندر زیبروژ در بلژیک حرکت کرده بود.

قربانیان این تراژیدی، ویتنامی‌های یک منطقه فقیر نشین زراعتی یا ماهیگیری در ویتنام بودند که هرکدام با پرداختن چندین هزار دالر به قاچاقبران، می‌خواستند برای کار به لندن بروند.


 

در همین زمینه