موتر پولیس در شهر ایرفورت آلمان
موتر پولیس در شهر ایرفورت آلمان

سه مرد افریقایی در شهر ارفورت توسط یک گروه از آلمانی ها مورد حمله قرار گرفتند. پولیس از «حمله خارجی ستیزانه» سخن گفته است. اداره امور جنایی ایالت تورینگین قضیه را مورد تحقیق قرار داده است.

براساس گزارش پولیس، در یک محل تجمع راست گرایان در شهر ارفورت مرکز ایالت تورینگن، سه مرد از کشور گینه توسط یک گروه از آلمانی ها نخست مورد توهین قرار گرفتند و بعد لت و کوب شدند. دو تن آن‌ها باید به شفاخانه انتقال داده می شدند. وضعیت یکی از زخمی ها نسبتا وخیم بوده است.

در این ارتباط ۱۲ فرد مظنون موقتاً دستگیر شدند. اداره امور جنایی به بررسی قضیه آغاز کرده است. تا به حال روشن نیست که آیا در این حمله از سلاح هم کار گرفته شده است یا خیر.

حملات بر نوجوانان

به دلیل یک قضیه دیگر، در این شهر به روز شنبه شمار زیادی معترضان علیه افراط گرایی دست راستی مظاهره کردند. پولیس از ۴۰۰ شرکت کننده سخن گفته است.

دلیل این تظاهرات، حمله بر یک گروه نوجوانان در آخر هفته ماه جولای بوده است. مقامات بعضی از حمله کنندگان را که در برابر ساختمان حکومت ایالتی چندین نوجوان زیر سن را زخمی کردند، به عنوان افراط گرایان دست راستی درجه‌بندی کرده اند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

دویچه وله دری

 

در همین زمینه