عکس آرشیف: گروهی از مهاجران که تلاش دارند وارد اسپانیا شوند. عکس از رویترز
عکس آرشیف: گروهی از مهاجران که تلاش دارند وارد اسپانیا شوند. عکس از رویترز

پولیس اسپانیا می‌گوید دو شبکه قاچاق مهاجران در این کشور را دستگیر کرده است. این دو شبکه صدها مهاجر افریقایی را از اسپانیا به فرانسه انتقال داده‌اند.

در عملیات پولیس اسپانیا علیه دو شبکه قاچاق مهاجران در مادرید و چندین شهر شمال این کشور، ۱۵ تن، از جمله دو تن از رهبران شبکه‌ها دستگیر شدند.

به گفته پولیس این دو شبکه صدها مهاجر غیرقانونی افریقایی را به فرانسه انتقال داده و از این طریق سود مالی زیادی را به دست آورده‌اند.

قاچاقبران مهاجرانی را از مراکش با کشتی به سواحل اسپانیا می رسیدند در بدل ۲۰۰ یورو، با موتر یا بس‌ها از اسپانیا به شهر بایون فرانسه انتقال می‌دادند و سپس با ارسال تکت در تیلفون موبایل مهاجران، به آنها کمک میکردند به شهرهای دیگر بروند.

در ماه جنوری امسال نیز در جریان عملیات پولیس برای انهدام یک باند قاچاقبران، ۴۷ تن در جبل الطارق و اسپانیا بازداشت شدند. این قاچاقبران مهاجران غیرقانونی را از مراکش به جبل الطارق و سپس به اسپانیا انتقال می‌دادند.

در همین زمینه: پولیس یک شبکه قاچاقبران انسان را در مراکش و اسپانیا از بین برد

به گفته وزارت داخله اسپانیا، اگرچه در فاصله ماه‌های جنوری و اگست امسال، شمار مهاجران در این کشور در مقایسه با همین مدت در سال گذشته به یک سوم کاهش یافته اما اسپانیا کماکان یکی عمده ترین کشورهای مقصد برای مهاجران غیرقانونی به شمار می‌رود. 

در همین زمینه