در میان پناهجویانی که به آلمان آمده اند، شمار زیادی افراد همجنسگرا نیز وجود دارند
در میان پناهجویانی که به آلمان آمده اند، شمار زیادی افراد همجنسگرا نیز وجود دارند

حکومت آلمان پذیرفت که در زمینه ارزیابی اطلاعات ارائه شده توسط پناهجویان، اشتباهاتی صورت گرفته و گرایش های جنسی دست کم دو پناهجو در کشورهای مبداشان افشا شده است. پیش از این انجمن لزبین ها و همجنسگراها نسبت به این موضوع انتقاد کرده بود.

حکومت فدرال آلمان، مسئولیت افشای اطلاعات مربوط به پناهجویان همجنسگرا را در کشورهای مبداشان به عهده گرفت.

در نامه‌ای که وزارت امور خارجه فدرال آلمان به انجمن لزبین ها و همجسنگراهای آلمان فرستاد، آمده است که در مورد یک شهروند پاکستان و یک شهروند نایجریا "متاسفانه اشتباهات رخ داده اند."

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که پیش از این، انجمن لزبین ها و همجنسگرایان نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده بود. این انجمن گزارش داده بود که وکلای مورد اعتماد وزارت خارجه آلمان، گرایش های جنسی پناهجویان را در کشورهای مبداشان فاش کرده اند.

به عنوان بخشی از روند بررسی درخواست پناهندگی، اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان (بامف) از وزارت خارجه این کشور خواسته بود که معلومات در مورد گرایش های جنسی متقاضیان را ارزیابی کند. سپس این معلومات از طرف وکلای مورد اعتماد وزارت خارجه فدرال آلمان در کشورهای مبدا پناهجویان افشا شده بود.

مرتبط: درخواست پناهندگی جوان "همجنسگرای" افغان در اتریش رد شد

انجمن لزبین ها و همجنسگرایان این موضوع را "نقض حقوق بشری" خوانده که گویا می‌تواند زندگی اجتماعی پناهجویان را متاثر کند و سبب قطع روابط اعضای خانواده با آنان گردد.

در نامه حکومت آلمان آمده است که اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال در آینده، در مورد ضرورت، تناسب و محتوای درخواست ها، بیشتر محتاط خواهد بود. در بخشی از این نامه آمده است که دفتر امور خارجه، سفارت خانه ها را نسبت به "توجه ویژه به مقررات محافظت از اطلاعات شخصی" در جریان رسیدگی اداری به امور پناهندگی آگاه کرده بود.

 

در همین زمینه