انا ماریا تراسنیا دختر ۲۷ ساله رومانیایی، دختر جوانی که در نوجوانی به آلمان مهاجرت کرده و اکنون نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان در شهر برلین می باشد.
انا ماریا تراسنیا دختر ۲۷ ساله رومانیایی، دختر جوانی که در نوجوانی به آلمان مهاجرت کرده و اکنون نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان در شهر برلین می باشد.

فقط چند روزی به انتخابات پارلمان فدرال آلمان باقی مانده است. در این انتخابات جوانانی با پیشینه مهاجرت دوشادوش دیگران سعی می کنند تا جای پایی برای خود و دیدگاه های خود باز کنند. از این جمع یکی هم انا ماریا تراسنیا است.

انا ماریا تراسنیا دختر ۲۷ ساله رومانیایی است. دختر جوانی که در نوجوانی به آلمان مهاجرت کرده و اکنون نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان در شهر برلین می باشد.

انه ماریا برای قناعت بخشیدن رأی دهندگان خانه به خانه می رود و سعی می کنند آرای مردم را برای حزب اش جلب کند.

«کشوری با شانس‌هایی برای همه»

انا ماریا از جمله نامزدان قابل توجه برای انتخابات پارلمان فدرال آلمان در برلین پایتخت این کشور می باشد. او هنوز ۲۷ ساله است و درست یک دهه می شود که وارد عرصه سیاسی محلی شده است. او در رومانیا متولد شده است و در نوجوانی به آلمان مهاجرت کرد و در برلین مسکن گزین شده است. در ابتداء اصلاً با زبان آلمانی آشنایی نداشت. مادرش در رستورانتی در برلین اشتغال داشت؛ اما انا ماریا به سرعت زبان آلمانی آموخت و در لیسه عالی یکی از شاگردان برازنده صنف خود بود. او در مکتب بار بار نژادگرایی و آزار را تجربه کرده است. اما با آنهم این دختر جوان که اکنون در رشته مطالعات فرهنگی تحصیل کرده، می گوید:‌ «من آلمان را دوست دارم، در این کشور هر کسی به همه امکانات و شانس ها می تواند دسترسی داشته باشد. بی تفاوت که از کجا است و چه یک پیش زمینه اجتماعی دارد.»‌

انا ماریا تراسنیاس کودک یک خانواده مهاجر است، خانواده ای که یک زندگی ساده داشتند، اما با وجود مشکلات در آلمان برای خود وطنی ساخته است و اکنون می خواهد به عنوان یک دختر بالغ در سیاست این کشور نیز نقش داشته باشد.

کودک «نسل یورو و تنها در خانه»

انا ماریا تراسنیاس در سال ۱۹۹۴ در شهر پیاترا نئمت رومانیا متولد شد. این شهر در شمال شرق رومانیا موقعیت داشته و حدود ۸۰ هزار تن جمعیت دارد. این شهر یکی از شهرهای فقیر حوزه اتحادیه اروپا به شمار می رود. اقتصاد این منطقه از سال ها به اینسو کاملاً متوقف و با رکود مواجه است.

انه ماریا برای قناعت بخشیدن رأی دهندگان خانه به خانه می رود
انه ماریا برای قناعت بخشیدن رأی دهندگان خانه به خانه می رود

مادرش در سال ۲۰۰۲ پس از طلاق و برای یافتن یک چشم انداز بهتر برای زندگی هر دو دخترش به برلین مهاجرت کرد و در رستورانتی به کار آغاز نمود. انا ماریا و خواهر کوچکش از جمله هزاران نوجوان رومانیایی می باشند که به آنان «نسل یورو و تنها در خانه» اطلاق می کنند. زیرا والدین آنان در خارج از رومانیا در کشورهای دیگر غرب اروپا اشتغال داشته و این نوجوانان در خانه تنها بزرگ می شوند. انا ماریا و خواهرش نیز ۵ سال بعد از جدایی والدین خود در رومانیا تنها زندگی می کردند تا آنجا مجوز سفر و اقامت در آلمان را دریافت کرده و در سال ۲۰۰۷ به آلمان آمدند.

پیشرفت سریع

انا ماریا در رشته مطالعات فرهنگی تحصیل کرده است و همزمان کار کرده است. در سال ۲۰۱۶ در سن ۲۲ سالگی جوانترین عضو شورای محل ترپتوو-کوپنیک در برلین شد. بعداً در وزارت امور خانواده کار کرد و اکنون خود را نامزد انتخابات پارلمان فدرال این کشور نموده است.

او از زندگی در آلمان شاکی نیست. از این هم شکایتی ندارد که چه دشواری هایی را سپری کرده است. بیش از همه خود را در جایی آرام حس می کند که از دیر زمانی وطن او شده است. او با علاقه عجیبی می گوید که چقدر برایش زیبا بود وقتی در مکتب معلم اش از او خواسته بود تا دیدگاه خود را بگوید. چنین چیزی را از سرزمین زادگاه خود نمی شناخت.

برای او خدمات رضاکارانه مردم و فعالیت های امدادی در آلمان خیلی جذاب اند. اما وقتی ازش پرسیده شد که چه چیزی در آلمان سبب آزار او می شود، بعد از مکثی گفت: «تعداد زیاد مردم بسیار نق می زنند و آنها امکاناتی را که برای تغییر دادن روزمره خود در اختیار دارند اصلاَ نمی بینند.»

اما او خودش کاملاً از ریشه های خود بیگانه نشده است. در پلاکات انتخاباتی او در خط دوم نوشته است که او در رومانیا متولد شده است. با آنکه خودش خیلی به زبان آلمانی مسلط است و بدون لهجه صحبت می کند، اما وقتی نام خود را به زبان می آورد، با لهجه درست رومانیایی آن را تلفظ می کند.

 

در همین زمینه