(عکس از آرشیف)، ۱۰ سپتمبر سال ۲۰۲۰، شش کودک در میان مهاجرانی بودند که در پشت یک لاری یخچال دار در شهر اتریشی بروک ان دیر لایتا پیدا شدند
عکس: picture-alliance
(عکس از آرشیف)، ۱۰ سپتمبر سال ۲۰۲۰، شش کودک در میان مهاجرانی بودند که در پشت یک لاری یخچال دار در شهر اتریشی بروک ان دیر لایتا پیدا شدند عکس: picture-alliance

پولیس اتریش می‌گوید در یک جعبه مخفی که در زیر یک لاری جاسازی شده بود، هشت مهاجر را پیدا کرده است. این لاری از رومانیا حرکت کرده و در نزدیکی مرز مجارستان متوقف شده بود.

پولیس اتریش روز چهارشنبه (۹ فبروری) گفت، هشت شهروند ترکیه را در جعبه ای پیدا کرده است که در زیر یک لاری جاسازی شده بود. این لاری در نزدیکی مرز مجارستان در حرکت بوده است. این مهاجران دچار سرمازدگی شده و برخی از آن‌ها، از هوش رفته بودند.

اداره پولیس اتریش فکر می‌کند که از این جعبه برای انتقال ده ها تن دیگر در یک سفر خطرناک استفاده شده که دست کم شش ساعت به طول می انجامیده است.

راننده لاری که یک شهروند ۳۹ ساله ترکیه است، به ظن قاچاق انسان بازداشت شده است. به گفته پولیس، او به انجام هشت سفر مشابه اعتراف کرده است. این هشت مهاجر بازداشت شده و براساس گزارش ها همه آن ها درخواست پناهندگی کرده اند.

ترانسپورت مهاجران در "جعبه وحشت"

پولیس در شمال شرق اتریش با نشر یک بیانیه گفت که این جعبه را به هدف ترانسپورت اشخاص تغییر داده بودند. مهاجران گفتند که راننده شخصا آن ها را به داخل این جعبه نشانده است. آن ها از آن به عنوان «جعبه وحشت» یاد کردند.

به گفته پولیس در این جعبه با دمای صفر درجه، سرمای شدید حکمفرما بوده و مهاجران به شدت دچار سرمازدگی شده بودند. برخی از آن ها به خاطر دود این لاری، بیهوش شده بودند.

مقام های مسئول فکر می‌کنند که قاچاقبران از هر فرد برای این سفر ۱۵ هزار یورو دریافت کرده اند. 

در همین زمینه