برخی از سازمان ها و انجمن از آلمان می خواهند که در مقایسه با پناهجویان اوکرایین با شهروندان کشورهای دیگر تبعیض نکنند
برخی از سازمان ها و انجمن از آلمان می خواهند که در مقایسه با پناهجویان اوکرایین با شهروندان کشورهای دیگر تبعیض نکنند

یک اتحادیه متشکل از ده‌ها سازمان و انجمن از رفتار نابرابر با پناهجویان در آلمان انتقاد کرده است. این اتحادیه می‌خواهد که به همه پناهجویان رسیدگی صحی بدون تبعیض صورت بگیرد.

ائتلافی که در آن ۵۷ انجمن و سازمان حضور دارند نسبت به آنچه که از سوی آنان تبعیض در برابر پناهجویان غیراوکرایینی در آلمان خوانده شده، انتقاد کرده است. از دید این اتحادیه، رسیدگی صحی برای پناهجویان اوکرایینی و غیراوکرایینی به گونه یکسان صورت نمی‌گیرد.

این اتحادیه یک نامه سرگشاده را در این مورد به هوبیرتوس هایل، وزیر امور اجتماعی فدرال آلمان فرستاده است.

این اقدام اتحادیه متشلدر واکنش به طرح تازه حکومت فدرال آلمان روی دست گرفته شده است. حکومت فدرال آلمان به تازگی تصمیم گرفت، به افرادی که از اوکرایین فرار کرده اند حق برخورداری از مزایای اجتماعی و در نتیجه خدمات بهداشتی لازم را تضمین کنند.

مرتبط:درخواست پرو ازول: کارمندان محلی در افغانستان را فراموش نکنید

کارلوتا کونراد، مسئول سازمان داکتران موسوم به (IPPNW) گفت: «این جای خوشحالی است که می‌بینیم ظاهراً مسئولین در امور سیاسی دقیق می‌دانند که پناهجویان برای رسیدگی سالم به چه چیزی نیاز دارند.» او افزود، بنابر این یک معیار جدید خوب ایجاد شده است که باید برای همه کسانی که به دنبال حمایت هستند، صرف نظر از کشور مبداشان، عملی شود. خانم کونراد علاوه کرد که "هیچ چیز نمی‌تواند رفتار نابرابر با پناهجویان در آلمان را با توجه به حق اقامت، دسترسی به مزایای اجتماعی و بازار کار توجیه کند."

در بخشی از این نامه سرگشاده آمده است "هم افراد بدون شهروندی و هم شهروندان کشورهای سومی که بدون داشتن حق اقامت دایمی از اوکرایین فرار کرده اند و همچنان پناهجویان سایر کشورها مانند سوریه، افغانستان یا یمن هنوز از مراقبت های بهداشتی لازم محروم اند. بر اساس قانون مزایای پناهجویان، آنان [پناهجویان] تنها در ۱۸ ماه نخست زندگی شان در آلمان از خدمات محدود طبی برخوردار هستند که تنها درمان درد و بیماری های حاد را تضمین می‌کند.

 

در همین زمینه