مقامات اداره ملی جرایم در لندن در حال بررسی، ١۴ جولای ٢٠٢٢.  عکس: NCA
مقامات اداره ملی جرایم در لندن در حال بررسی، ١۴ جولای ٢٠٢٢. عکس: NCA

پلیس بریتانیا سه تن را در لندن که قصد داشتند مهاجران را در یک کامیون به انگلستان قاچاق کنند، بازداشت کرد. این مظنونان از جمله کسانی بودند که صبح روز سه شنبه در یک عملیات ویژه توسط اداره ملی جرایم در شرق لندن گرفتار شدند.

به عنوان بخشی از عملیات بزرگ برای بازداشت قاچاقبران که توسط مقامات بریتانیا، فرانسه، بلژیک، هالند و آلمان در هفته گذشته انجام شد، پلیس بریتانیا سه مظنون را به اتهام قاچاق مهاجران دستگیر کرد.

پلیس این سه تن را در حالی بازداشت کرد که قصد داشتند مهاجران را در عقب یک کامیون به انگلستان قاچاق کنند. این افراد صبح روز سه شنبه در یک عملیات اداره ملی جرایم در شرق لندن و ایسیکس گرفتار شدند.

افراد بازداشت شده به سرکردگی یک گروه مهم قاچاقبران متهم به جرم قاچاق انسان هستند.

این سه تن که باشنده شهرهای ایلفورد، والتمستو و داگنهام هستند، بنا به دلایل قانونی نامشان فاش نمی شود. آنها روز چهارشنبه ۱۴ جولای در دادگاه وست مینستر حاضر شدند. در میان آنها یک فرد چهارمی پس از تحقیقات آزاد شد.

یک زن انگلیسی ایرانی الاصل به اتهام قاچاق بازداشت شد

در رویداد دیگر، یک زن انگلیسی ایرانی الاصل در عملیات مشترک با کمک فرانسه، آلمان، هالند و بریتانیا از سوی پلیس گرفتار شد. هفته گذشته ٣٩ قاچاقبر در اثر تلاش مقامات این کشورها در جریان عملیات مشترک در آلمان دستگیر شدند.

فرد بازداشت شده که کیوان پور نام دارد، ۳۷ سال سن دارد. او یک روز قبل از سوار شدن به طیاره ترکیه در میدان هوایی منچستر توسط پلیس بازداشت شد.

بیشتر بخوانید: پس از مرگ دو سوریایی، یک قاچاقبر در اتریش به هفت سال حبس محکوم شد

وی قبلاً تحت تعقیب نیروهای انگلیسی و فرانسوی بود. دادستان فرانسوی کیوان پور را به عضویت در یک شبکه جنایی سازمان یافته که در قاچاق افراد به بریتانیا دست دارد، متهم کرده است. گفته می شود او یک هفته پیش از آلمان به بریتانیا رفته است.

تلاش برای مبارزه با قاچاق انسان

محاکمه مظنونان قرار بود روز چهارشنبه در دادگاه شهر وست مینستر آغاز شود.

جک بییر، معاون اداره ملی جرایم بریتانیا (NCA) گفت: «تحقیقات از این گروه جنایی مظنون توسط سازمان های مجری قانون در بریتانیا، فرانسه، بلژیک، هلند و آلمان انجام شده است.»

او می گوید که این شبکه متهم است که ده هزار مهاجر را به گونه غیرقانونی با قایق های کوچک به بریتانیا منتقل کرده است. جک بییر می افزاید که مبارزه او با این نوع افراد ادامه خواهد داشت و با شرکای اروپایی خود برای از بین بردن آنها و تامین عدالت همکاری خواهد کرد.

مرتبط: قاچاقبران مظنون به دلیل سو استفاده از مهاجران زیر سن در پاریس بازداشت شدند

علاوه بر محدودیت های اعمال شده در بریتانیا، هنوز بسیاری از مهاجران به گونه غیرقانونی از فرانسه با قایق ها یا کامیون وارد انگلستان می شوند.

بر اساس آمار رسمی، در ده روز گذشته بیش از ۱۳۰۰ مهاجر از طریق کانال مانش با ده ها قایق کوچک وارد بریتانیا شده اند.

 

در همین زمینه