کارگاه مجسمه سازی در سازمان ارمی دو سالو. عکس: ارمی دو سالو
کارگاه مجسمه سازی در سازمان ارمی دو سالو. عکس: ارمی دو سالو

مهاجران در تابستان امسال چه کار کنند تا نظرات شان عوض شود؟ در مناطق پاریس و کاله، چندین سازمان به گونه رایگان فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و یا کارگاه‌های آموزشی را برای مهاجران سازماندهی می‌کنند. مهاجرنیوز در مورد گزارش می‌دهد.

  • فعالیت های ورزشی

فوتبال، بسکتبال، هندبال، بوکس، شنا و یوگا... در پاریس سازمان کابوبو که هدف آن کمک به ادغام اجتماعی مهاجران از طریق ورزش است، فعالیت های هفتگی را برای همه مهاجران، پناهندگان و شهروندان ارایه می‌دهد. این فرصتی است برای ملاقات مهاجران با مردم در جریان یک بازی ورزشی یا یک جلسه تمرین. ثبت نام رایگان بوده و باید در سایت این سازمان مراجعه شود.در سازمان "خانه مهاجران" فعالیت های زیر انجام می شود:

رقص: پنجشنبه ها، از ساعت ١٢ تا ١٣ پس از چاشت.

تکواندو: پنجشنبه ها از ساعت ١٧ پس از چاشت تا ١٩ شام.

بوکس: جمعه ها از ساعت ١۴:٣٠ تا ١٦ پس از چاشت.


مهاجران می‌توانند به چندین نوع فعالیت ورزشی در پاریس دسترسی داشته باشند. عکس: مهاجرنیوز
مهاجران می‌توانند به چندین نوع فعالیت ورزشی در پاریس دسترسی داشته باشند. عکس: مهاجرنیوز


  • کارگاه های آموزشی

در پاریس سازمان ارمی دو سالو، کارگاه‌های نقاشی، مجسمه‌سازی و طراحی را با مشارکت دو سازمان دیگر در ماه اگست برگزار می‌کند.

نقاشی: ١٦، ١٧، ١٨ و ١٩ اگست از ساعت ١٠ تا ١١:٣٠ صبح.

مجسمه سازی: ٢٣، ٢۴ و ٢٥ اگست از ساعت ١٠ تا ١١:٣٠ صبح.

رسامی: پنجشنبه هر هفته از ساعت ١۴ تا ١٥:٣٠ پس از چاشت.

آدرس:

Halte humanitaire, 2 rue Perrault, 75001 Paris

ورود همه در این کارگاه ها آزاد است. توجه داشته باشید که در ایام تابستان فعالیت های این سازمان کمتر است اما در بقیه ایام سال، فرصت برای فعالیت های فرهنگی و هنری بیشتر است.


یک مهاجر در یکی از کتابخانه های پاریس. عکس: مهاجرنیوز
یک مهاجر در یکی از کتابخانه های پاریس. عکس: مهاجرنیوز


سازمان خانه پناهنده‌گان همچنین کارگاه های آموزشی را برای تابستان ارائه می دهد:

رسامی: دوشنبه ها، از ساعت ١۴:٣٠ تا ١٦:٣٠ پس از چاشت.

گلدوزی: سه شنبه ها از ساعت ١٥ تا ١٨ پس از چاشت.

سرامیک: چهارشنبه ها از ساعت ١٥ تا ١٧پس از چاشت.

کورس آموزش گرافیک در بخش های (طراحی، نقاشی، کولاژ): پنجشنبه ها از ساعت ١۴:٣٠ تا ١٨ پس از چاشت.

کارگاه های آموزش موسیقی: شنبه ها از ساعت ١٥ تا ١٧ پس از چاشت.

سه جلسه کارگاه بافت نیز در روزهای دوشنبه ١، ٨ و ١٥ اگوست از ساعت ١۴ تا ١٧ پس از چاشت.

برای ثبت نام به این ایمیل درخواست تان را بفرستید.

maisondesrefugies@emmaus.asso.fr

آدرس:

La Maison des réfugiés: 50 boulevard Jourdan, 75014 Paris.


سازمان CEDRE فعالیت های موقت را برای مهاجران سازماندهی می‌کند. عکس: مهاجرنیوز
سازمان CEDRE فعالیت های موقت را برای مهاجران سازماندهی می‌کند. عکس: مهاجرنیوز


برای کسانی که گیم یا بازی‌های سرگرمی را دوست دارند، انواع این بازی ها هر روز پس از چاشت در مرکز حمایت ویژه از مهاجران (CEDRE) و سازمان سیکور کاتولیک واقع در شمال شرق پاریس، برگزار می‌شود. بازی هایی در نظر گرفته شده: پینک پانک، فوتبال روی میز و سپیدبال.

سازمان CEDRE فعالیت های معمول خود را در جریان تابستان ادامه می‌دهد، به جز هفته های دوم و سوم ماه اگوست که در این ایام تعطیل است.

  • فعالیت ها برای مهاجران زیرسن و بدون همراه

سازمان Les Midis du Mie تمام ایام تابستان را به افراد زیر سن قانونی اختصاص می‌دهد. این سازمان فعالیت هایی را مانند بازدید از موزیم ها، رفتن به استخر یا پاریس پلاژ ارایه می‌دهد.

این سازمان همچنان در جریان تابستان بازدید از مرکز تفریحی Jablines-Annet را در منطقه "سن ای مرن" ترتیب خواهد داد. تاریخ آن هنوز مشخص نیست. برای دنبال کردن تمام اطلاعات مربوط به فعالیت های این سازمان به صفحه فیس بوک آن مراجعه کنید.

اگر از سفرهای برنامه ریزی شده مطلع نیستید، در ایام توزیع نان چاشت در باغ پالی-کائو، نزدیک ایستگاه متروی Couronnes در منطقه بیستم پاریس بروید.

سازمان Soul Food که برای خردسالان مهاجر و بدون همراه و مهاجران ١۴ تا ٢٢ ساله در نظر گرفته شده است، یک برنامه را به روز یکشنبه ٣١ جولای ترتیب می‌دهد. در این برنامه کارگاه های هنری و میان وعده رایگان غذا برای شرکت کنندگان درنظر گرفته شده است.

آدرس: La Régulière (43 rue Myrha, 75018 Paris)

برای معلومات از بازدید های فرهنگی توسط این سازمان می توانید از طریق ایمیل و یا از طریق حساب اینستاگرام به تماس شوید. (@soulfoodparis)


کارگاه های هنری در شهر کاله توسط سازمان ها برگزار می‌شود. عکس: داوید پیریی در بخش موزائیک
کارگاه های هنری در شهر کاله توسط سازمان ها برگزار می‌شود. عکس: داوید پیریی در بخش موزائیک


  • برنامه ها برای کودکان مهاجر

در نزدیک شهر گراندسینت در شمال فرانسه، سازمان Project Play بخش گسترده ای از فعالیت ها را برای کودکان یک تا هژده ساله که در اردوگاه های غیررسمی در مناطق کاله و دانکرک زندگی می کنند، ارایه می‌دهد.

در این برنامه فعالیت های ورزشی، بازی های رومیز، نقش آفرینی، نقاشی، ساخت جواهرات و کارگاه های خلاقانه دیگر در نظر گرفته شده است. خانم لارا عضو این سازمان می گوید: «هدف از برنامه های ما سرگرم کردن کودکان، ایجاد اعتماد به نفس و اجازه دادن به آنها برای شناختن آنهاست. ما از کودکان مهاجر از همه فرهنگ‌ها، از همه کشور ها استقبال می‌کنیم.»

این فعالیت ها همه روزه، به جز شنبه ها، از ساعت ١۴ تا ١٧ پس از چاشت در محل اصلی زندگی مهاجران، در لون پلاژ سازماندهی می شود. برای یافتن منطقه اینجا را کلیک کنید.

جلسات بازی های سرگرمی همچنان در سازمان سیکور کاتولیک در شهر کاله، پس از چاشت اختصاص داده شده است. این برنامه ها برای زنان به روز های دوشنبه و پنجشنبه از ساعت ١۴ تا ١٧ پس از چاشت برگزار می‌شود. برای دسترسی به محل این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

در همین زمینه