یک قایق مهاجران در کانال مانش. عکس: رویترز
یک قایق مهاجران در کانال مانش. عکس: رویترز

نیروهای فرانسوی روز چهارشنبه و پنجشنبه ۸۵ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. این مهاجران می‌خواستند با کشتی‌های کوچک خود را به بریتانیا برسانند. دهها مهاجر دیگر نیز موفق شدند روز پنجشنبه از مسیر مانش وارد بریتانیا شوند.

فرماندهی مانش و دریای شمال فرانسه در خبرنامه‌ای گفته است که روز چهارشنبه محافظان دریایی در منطقه گری نی در نزدیکی دماغه کاله ۴۵ مهاجر را از دریا نجات دادند. کشتی حامل این مهاجران با دشواری روبرو شده بود.

روز پنجشنبه نیز در همین منطقه ۴۰ تن توسط نیروهای دریایی نجات یافتند. تعدادی از مهاجران در آب افتاده بودند اما بنابر گزارش به هیچکدام آسیبی نرسیده است.

مهاجران یاد شده بعد از انتقال به بندر به پولیس مرزی تحویل داده شدند.


همزمان نیروهای بریتانیایی از رسیدن ۳۸۸ مهاجر به بندر دوور خبر دادند. این مهاجران روز پنجشنبه در ۸ کشتی از کانال مانش عبور کردند.

علیرغم تدابیر اتخاذ شده از سوی مقام‌های فرانسوی و بریتانیایی، تلاش‌های مهاجران برای عبور از کانال مانش همچنان در حال افزایش است.

در آغاز این هفته، وزارت داخله بریتانیا در گزارش هفتگی خود نوشت که از ۲۵ تا ۳۱ جولای، حدود ۱۰۴۵ مهاجر از مسیر کانال مانش به این کشور رسیده‌اند.

روز دوشنبه اول اگست نیز نیروهای ساحلی بریتانیا ۶۹۶ مهاجر را در آب‌های این کشور ردیابی و آنان را به بندر کنت منتقل کردند.

به گفته مقام‌های بریتانیایی، از آغاز سل ۲۰۲۲ حدود ۱۶ هزار مهاجر به بریتانیا رفته‌اند.

 

در همین زمینه