یک روز بعد از غرق شدن در ساحل کیترا، اسباب و وسایل مهاجران به روی آب دیده می‌شوند، ۷ اکتوبر. عکس از رویترز
یک روز بعد از غرق شدن در ساحل کیترا، اسباب و وسایل مهاجران به روی آب دیده می‌شوند، ۷ اکتوبر. عکس از رویترز

با پیدا شدن جسد یک زن، شمار قربانیان غرق شدن یک کشتی در آب‌های جزیره کیترا در یونان به ۱۲ تن رسید. همزمان، ۱۸ مهاجر دیگر نیز که بیشتر شان زنان بودند، در اثر غرق شدن یک کشتی دیگر در آب‌های جزیره لیسبوس جان دادند.

به گفته نگهبانان ساحلی یونان، جسد یک زن مهاجر روز سه شنبه ۱۱ اکتوبر در آ‌بهای جزیره کیترا پیدا شد. به این ترتیب شمار قربانیان غرق شدن یک کشتی در چهارشنبه شب هفته گذشته در این منطقه به ۱۲ تن رسید.

کشتی یاد شده که حامل ۹۵ مهاجر بود به دلیل شرایط جوی نامساعد و بادهای شدید در نزدیکی جزیره کیترا سرگردان و پس از برخورد با کناره ساحل غرق شد.

امدادگران موفق شدند ۸۰ مهاجر از جمله ۷ زن و ۱۸ نوجوان را نجات بدهند. تصاویر حیرت‌آوری از مهاجران منتشر شده که نشان می‌دهند آنان در رده‌ای باریکی از ریگ به همدیگر چسپیده‌اند و منتظر عملیات نجات هستند.

نیروهای امدادی و ساکنان محل تلاش کردند در شرایط ناگوار جوی، با استفاده از ریسمان‌ها، بازماندگان حادثه را از دیواره ساحل بالا ببرند و نجات بدهند.

گزارش شده که سه تن از مهاجران همچنان ناپدید هستند.

همزمان، بامداد روز پنجشنبه، یک کشتی حامل ۴۰ مهاجر سودانی در آب‌های جزیره لیسبوس در شمال شرق دریای اژه غرق شد. در این حادثه دستکم ۱۸ تن که بیشتر شان زنان بودند، جان دادند. گفته می‌شود که تنها ده تن از مهاجران واسکت نجات به تن داشتند.

شمار مجموعی قربانیان هر دو حادثه ۳۰ تن رسیده است.

در یک مورد دیگر، روز سه شنبه جسد دو مهاجر از آب‌های جزیره کوس یونان به دست آمد. این اجساد هنگام کشف، روی آب شناور بودند.

به گفته مقام‌های یونانی، هر دو قربانی تجهیزات شنا داشتند و تلاش کرده بودند از سواحل ترکیه شنا کنان خود رابه یونان برسانند.

در همین زمینه: یونان؛ شمار قربانیان غرق شدن یک کشتی در جزیره کیترا به ۱۱ تن رسید

 

در همین زمینه