ساحل اوستاند در بلژیک. عکس از پیکسابی
ساحل اوستاند در بلژیک. عکس از پیکسابی

مقامات بریتانیا می‌گویند دو تن را که قصد داشتند با یک قایق تیز رفتار مهاجران را از بلژیک به بریتانیا منتقل کنند، بازداشت کرده اند. این افراد که شهروندان آلبانیا هستند در شهر ناتینگهام بریتانیا دستگیر شدند.

به گزارش بی بی سی، پلیس بریتانیا سه شنبه ۲۹ نوامبر در جریان بازرسی خانه ای در منطقه شروود ناتینگهام دو شهروند آلبانیایی را بازداشت کرد. این افراد ۴۴ و۴۰ ساله متهم به دست داشتن در قاچاق مهاجران هستند.

پیش از این، مقامات از بازداشت یکی دیگر از اعضای این گروه در شهر آیلزبری در باکینگهامشر خبر داده بودند.

در ۳۰ اکتوبر سال روان، نیروهای امنیتی بلژیک ۱۲ مهاجر را که گفته می‌شود آلبانیایی هستند با دو شهروند انگلیسی که قصد داشتند با یک قایق تیز رفتار به بریتانیا بروند، بازداشت کردند.

کولین ویلیامز، رییس اداره ملی جرایم در بریتانیا گفته است که آنها در مورد افرادی که در ماه اکتوبر تلاش کردند تا از نیروی دریایی بریتانیا فرار کنند، تحقیق کرده‌اند.

مرتبط: بریتانیا: یک تن در ارتباط با غرق شدن قایق مهاجران در کانال مانش بازداشت شد

وی افزود که این اداره "اولویت" را به مبارزه با قاچاق انسان می‌دهد و "تمام تلاش خود" را برای از بین بردن شبکه های قاچاق انجام می‌دهد.

این در حالی است که در سال جاری تعداد مهاجرانی که می‌خواهند از طریق دریای مانش به بریتانیا برسند افزایش یافته است. آمارهای رسمی بریتانیا نشان می دهد که تعداد مهاجران وارد شده به این کشور در سال جاری تاکنون از ۴۳۰۰۰ تن فراتر رفته است. بیشتر این مهاجران تلاش می‌کنند تا با قایق های کوچک از سواحل فرانسه خود را به بریتانیا برسانند.

در همین مورد: قایق‌های بزرگتر و پربار: روش های جدید عبور از کانال مانش در حال افزایش است

در ٢۴ نوامبر سال ٢٠٢١، حداقل ٢٧ مهاجر پس ازغرق شدن قایق در کانال مانش جان شان را از دست دادند. یک سال پس از آن، با وجود افزایش حضور پلیس و کنترل، تلاش‌ها برای عبور از این راه خطرناک دریایی بیشتر شده است.

 

در همین زمینه