درباره ما

مهاجر نیوز یک سایت خبری است که هدف آن مبارزه با اطلاعات نادرستی است که مهاجرین، در کشور اصلی خود، در راه مهاجرت و یا در کشوری که میخواهند زندگی جدیدی را در آنجا آغاز کنند، قربانی آن هستند. برای اطلاع رسانی به مخاطبان بیشتر، پایگاه خبری مهاجر نیوز به زبان های دری، پشتو، فرانسوی، عربی و انگلیسی منتشر می شود.

مهاجرت پدیده جدیدی نیست و همیشه کسانی بوده اند که برای یک آینده بهتر راه مهاجرت را در پیش گرفته اند. با جنگ سوریه که از ٢٠١١ تا کنون ادامه دارد جهان با یک بحران بزرگ و تاریخی روبروست. هزاران نفر با خطری که زندگی آن ها را تهدید می کند هر هفته وارد سواحل اروپا می شوند. مدت زیادی اتحادیه اروپا در برخورد با موج پناهجویان دچار اختلاف بود.

گردآوری اخبار موثق و دقیق

با این حال همه با این اندیشه موافق هستند که باید اطلاعات دقیق و متوازن را در دسترس مهاجرینی قرار داد که در حال فرار به آن دسترسی ندارند. مهاجرینی که در تلاش فرار هستند یا پیشتر فرار کرده اند با موجی از اطلاعات بدون کیفیت و ناموثق روبرو هستند. تحقیقات نشان میدهد که بیشتر افراد مهاجر فقط اطلاعات دروغ و دستکاری شده ای را در دسترس دارند که از سوی قاچاق‌بران انسان در اختیار آنان قرار می گیرد.

همکاری میان سه نهاد بزرگ رسانه‌ای

مهاجر نیوز برنامه مشترکی است که از سوی سه نهاد بزرگ رسانه‌ای اروپایی، فرانس مدیا موند ( فرانسه ٢٤، ار اف ای، مونته کارلو الدولیه)، دویچه وله و خبرگزاری ایتالیا ( ANSA) اداره می شود. این برنامه از سوی اتحادیه اروپا تمویل می گردد.

فرانس مدیا موند هر هفته بیش از ١٣٥ میلیون شنونده و بیننده در سراسر جهان دارد. این نهاد بدلیل کارشناسی در اطلاعات بین المللی شهرت دارد و گروهی متشکل از صدها گزارشگر در سراسر جهان با آن همکار هستند.

دویچه وله نیز از طریق کانال های رادیویی و تلویزیونی خود هر هفته ١٦٠ میلیون مخاطب دارد.

خبرگزاری ایتالیا ANSA با دهها رسانه در سراسر جهان که اخبار، عکس و ویدئو تولید می کنند، همکاری دارد.

مهاجر نیوز از سوی Open University یا دانشگاه آزاد که مسئولیت ارزیابی این برنامه را بعهده دارد، حمایت می شود.

برنامه چند رسانه‌ای و چند زبانی

مهاجرین امروز مهاجرین دیروز نیستند. آنان اگر در برخی موارد هیچ چیز ندارند اما به اینترنت دسترسی دارند. بیشتر این مهاجرین با تجربه تیلفون‌های اینترنتی و شبکه های اجتماعی، که ارتباط آنها با جهان خارج را تامین می‌کند، آشنا هستند. آنها از این طریق با نزدیکان خود در ارتباط هستند و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی دارند. برای خدمت گزاری بیشتر به این مهاجرین متصل به اینترنت، مهاجر نیوز قبل از همه، در شبکه‌های اجتماعی و از طریق تیلفون همراه قابل دریافت است.

اهداف

گردآوری اطلاعات دقیق، موثق و متوازن درباره کشور اصلی، کشورهای عبوری و کشورهایی که مهاجرین میخواهند به آنجا بروند.