درباره ما

مهاجر نیوز یک سایت خبری است که هدف آن مبارزه با اطلاعات نادرستی است که مهاجران، در کشور اصلی خود، در راه مهاجرت و یا در کشوری که می‌خواهند زندگی جدیدی را در آن‌ آغاز کنند، قربانی آن هستند. برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان بیشتر، پایگاه خبری مهاجر نیوز به زبان‌های دری، پشتو، فرانسوی، عربی، انگلیسی و بنگالی منتشر می‌شود.

مهاجرت پدیده جدیدی نیست و همیشه کسانی بوده‌اند که برای یک آینده بهتر راه مهاجرت را در پیش گرفته‌اند. سایت مهاجر نیوز در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد؛ در وضعیتی که اروپا با چالش پذیرفتن میلیون‌ها مهاجر سوری، که از جنگ فرار می‌کردند، روبرو بود. امروز دلایل زیادی از جمله جنگ، خشونت، سرکوب، بی‌ثباتی اقتصادی و یا تغییرات اقلیمی، افراد را مجبور به مهاجرت می‌کنند. هزاران نفر با خطری که زندگی آن‌ها را تهدید می کند هر هفته وارد سواحل اروپا می‌شوند. مدت زیادی اتحادیه اروپا در برخورد با موج پناهجویان دچار اختلاف بود.

گردآوری اخبار موثق و دقیق

با این حال همه با این اندیشه موافق هستند که باید اطلاعات دقیق و متوازن را در دسترس مهاجرانی قرار داد که در حال فرار به آن دسترسی ندارند. مهاجرانی که در تلاش فرار هستند یا پیشتر فرار کرده‌اند، با موجی از اطلاعات بدون کیفیت و ناموثق روبرو هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر افراد مهاجر فقط اطلاعات دروغ و دستکاری‌شده‌ای را در دسترس دارند که از سوی قاچاقبران انسان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

همکاری میان سه نهاد بزرگ رسانه‌ای

مهاجر نیوز برنامه مشترکی است که از سوی سه نهاد بزرگ رسانه‌ای اروپایی، فرانس مدیا موند، FMM (فرانسه ٢٤، ار اف ای، مونته کارلو الدولیه)، دویچه وله (DW) و خبرگزاری ایتالیا (ANSA) اداره می‌شود. این برنامه از سوی اتحادیه اروپا تمویل می گردد.

مهاجر نیوز از سوی پلوریسیته که مسئولیت ارزیابی این پروژه را به عهده دارد، حمایت می‌شود.

برنامه چند رسانه‌ای و چند زبانی

مهاجران امروز مهاجران دیروز نیستند. آنان اگر در برخی موارد هیچ چیز ندارند، اما به اینترنت دسترسی دارند. بیشتر این مهاجران با تجربه تیلفون‌های هشیار و شبکه‌های اجتماعی، که ارتباط آن‌ها با جهان خارج را تامین می‌کند، آشنا هستند. آنها از این طریق با نزدیکان خود در ارتباط هستند و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا می‌کنند. برای ارائه خدمات بیشتر به این مهاجران متصل به اینترنت، مهاجر نیوز قبل از همه، در شبکه‌های اجتماعی و از طریق تیلفون همراه قابل دریافت است. مهاجر نیوز به زبان‌های مختلف در شبکه‌های زیر در دسترس قرار دارد:
- فيسبوك بالفرنسية والعربية والإنكليزية والداري والباشتو والبنغالية
- انستاگرام به فرانسوی ، عربی و انگلیسی
- تویتر به فرانسوی ، عربی و انگلیسی
- وایبر به فرانسوی ، عربی و انگلیسی
- تلگرام به دری
- فری بزیکس به ی ، عربی و انگلیسی
- یوتیوب با ویدیو به هر شش زبان
- سوندکلاود

اهداف

گردآوری اطلاعات دقیق، موثق و متوازن درباره کشور اصلی، کشورهای عبوری و کشورهایی که مهاجرین میخواهند به آنجا بروند.