عکس از دویچه وله/ برگزاری مسابقات فوتبال میان پناهجویان به هدف ادغام موفق آنان صورت می‌گیرد.
عکس از دویچه وله/ برگزاری مسابقات فوتبال میان پناهجویان به هدف ادغام موفق آنان صورت می‌گیرد.

چهل تیم فوتبال پناهجویان از بخش‌های مختلف بلجیم برای شرکت در تورنمنت سالانه فوتبال در شهر آنتورپن این کشور گردهم آمدند. مسابقات این تیم ها به افتخار روز بین المللی پناهندگان انجام یافت.

باشگاه فوتبال رویال شهر آنتورپ بلجیم، روز گذشته شاهد حضور چهل تیم از پناهجویان بود. این پناهجویان از شهرهای مختلف بلجیم برای شرکت در دومین مسابقه سالانه و به افتخار روز جهانی پناهندگان در باشگاه یادشده گردهم آمده بودند.

حیدیلی ساسی، تنظیم کننده این برنامه در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: «فوتبال ورزشی است که تقریباً همه مردم آن را دوست دارند. از طریق بازی فوتبال خیلی ساده است که یک دیگر را به عنوان بازی‌کن، مربی، ریفری ( داور) یا هر نقشی دیگر، ملاقات کرد.»

چندین انجمن فوتبال بلجیمی در سال ۲۰۱۷ توافق کردند که از طریق انجمن پناهجویان و پناهندگان این کشور، یک پروژه را زیر نام "همه در زمین" ایجاد کنند.

این تیم‌ها در تورنمنت روز گذشته (چهارشنبه) متشکل از کسانی بودند که در باشگاه‌های فوتبال بلجیم کار می‌کنند و به ویژه پناهجویان و پناهندگان از بخش‌های مختلف بلجیم بودند.

آلفا دیالو، یکی از شرکت کنندگان در این تورنمنت که از غنا بود گفت: «برادران ما از غنا، ساحل عاج و مالی در اینجا هستند. اگر چنین مسابقات در هر سال و یا هر شش ماه برگزار شوند، در کاهش فشارهای روانی اردوگاه‌های پناهجویان، ما را کمک خواهد کرد.»

بر بنیاد اطلاعات دفتر احصاییه اروپا، بلجیم در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۴ هزار پناهجو را پذیرفت.


 

در همین زمینه