عکس از دویچه وله/ نیروهای اتریش هنگام پیشبرد تمرینات به هدف جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز با سلوانیا
عکس از دویچه وله/ نیروهای اتریش هنگام پیشبرد تمرینات به هدف جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز با سلوانیا

صدها پولیس و سرباز اتریشی تمرینات مرزی خود را به هدف مقابله با هجوم پناهجویان در مرز با سلوانیا آغاز کردند. معاون نخست وزیر این کشور این برنامه را به دلیل تغییر در سیاست مهاجرت آلمان بیان کرد.

حکومت راست محافظه کار اتریش با استقرار ۵۰۰ پولیس و ۲۰۰ سرباز، تمرینات مرزی را به هدف مقابله با هجوم پناهجویان در این کشور آغاز کرد. این تمرینات روز دوشنبه، صبح‌هنگام، در نزدیکی مرز با سلوانیا عملی گردیدند. هیربرت کیکل، وزیر امور داخله اتریش از حزب آزادی اتریش در جریان این برنامه به خبرنگاران گفت: «دولتی که سرحدات خود را در برابر وقایع حفاظت کرده نتواند، اعتمادش را از دست می‌دهد.»

هاینز کرستین اشتراخه، معاون صدر اعظم اتریش که عضو حزب آزادی اتریش نیز می‌باشد، پیش از این در گفتگو با روزنامه "بیلد" بیان کرده بود که این تمرینات به مثابه نشانه روشنی است که فقدان کنترول[...] مانند اوج بحران مهاجرت در سال ۲۰۱۵، دیگر پیش نخواهد آمد. به بیان اشتراخه: «این تمرینات بزرگ در مرز با سلوانیا به دلیل مباحث جاری روی مسدود نمودن مرزهای داخلی در اتحادیه اروپا که در آلمان آغاز شده است، صورت می‌گیرد.»

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش گفته است: «ما آماده هستیم و همه کارهای لازم را برای محافظت از مرزهای مان انجام خواهیم داد. این بدین معنی است که نه نتها مرزها را در برنر [گذرگاه مرزی با ایتالیا]، بلکه در بسیاری از نقاط دیگر نیز امن می‌سازیم

هیربرت کیکل، وزیر امور داخله اتریش در جریان تمرینات

صدر اعظم آلمان همچنان علاوه کرد: «اما من می‌خواهم همکاری کنم تا وضع به آنجاها نکشد. ما باید اطمینان داشته باشیم که مهاجران غیرقانونی در مرحله اول دیگر به سوی اتحادیه اروپا به راه نمی افتند؛ چرا که آن وقت ما نیازی به کنترول مرزی در داخل اروپا نخواهیم داشت».

هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان و از هم ائتلافی‌های انگلا مرکل در نظر دارد که پناهجویان ثبت شده در یکی از کشورهای دیگر اروپایی را، از مرزهای آلمان به همان کشور بازگشت بدهد.

در برابر انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بر دریافت راه حل اروپایی تاکید می‌کند. مرکل اذعان کرده است که باید توافقنامه دوجانبه با چنین کشورها به امضا برسد.


 

در همین زمینه