مهاجران در دنمارک
مهاجران در دنمارک

دنمارک گفته بخاطر مشکلات موجود ناشی از بحران مهاجرت در این کشور، نمی تواند پناهجویان شامل برنامه سهمیه بندی سازمان ملل متحد را بپذیرد. این برنامه از سال ۲۰۱۶ به این‌طرف در دنمارک متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان از کپنهاگن، دنمارک در سال ۲۰۱۸ نیز پناهجویان شامل برنامه "سهمیه بندی" سازمان ملل متحد را نمی‌پذیرد. انگر ستوینبرگ وزیر ادغام و اتباع خارجی این کشور روز پنجشنبه این موضوع را بیان کرد.

دنمارک از سال ۲۰۱۶ به این طرف پناهجویانی را که در چارچوب برنامه بین المللی بشری از مناطق جنگی باید به اروپا آورده شوند، را نمی پذیرد.

وزیر ادغام و اتباع خارجی دنمارک گفته است: «هرچند ما موج ورود مهاجران را واضحاً بهتر مدیریت می‌کنیم، اما تاهنوز در وضعیتی قرار داریم که برای روند ادغام شمار زیادی از پناهجویانی که طی سال‌های اخیر به دنمارک آمده اند، تلاش کنیم.»  

از سال ۱۹۸۹ دنمارک سالانه ۵۰۰ مهاجر شامل برنامه سهمیه بندی سازمان ملل متحد را می‌پذیرفت. سال گذشته پارلمان دنمارک لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن به وزارت اتباع خارجی و ادغام صلاحیت داده شد تا در مورد پذیرش شمار مهاجران این برنامه مستقلانه تصمیم بگیرد. دنمارک قانون "سخت‌گیرانه" مهاجرت دارد.

این کشور در جریان سال ۲۰۱۷، ۳ هزار و ۵۰۰ پناهجو را ثبت و راجستر کرده است. این کم‌ترین تعداد را از سال ۲۰۰۸ به این‌طرف نشان می‌دهد.

منبع: دویچه وله


 

در همین زمینه