انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در جریان اعطای جایزه ملی ادغام.
انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در جریان اعطای جایزه ملی ادغام.

صدراعظم آلمان خواهان واکنش مصممانه در برابر حملات علیه یهودیان یا مسلمانان شد. او گفت که وقتی زنان چادر پوش یا مردانی که کلاه مخصوص یهودیان را بر سر دارند مورد حمله قرار می گیرند، مسئولان باید فورا واکنش نشان دهند.

مرکل روز دوشنبه طی اعطای دومین جایزه ملی ادغام در برلین گفت: «وقتی که در حویلی مکتب در برابر اطفال از لغت یهود به حیث دشنام استفاده می شود، مسئولان مکتب باید فورا واکنش نشان دهند.»

او ادامه داد: «وقتی که زنان چادرپوش یا مردانی که کیپا (کلاه مخصوص یهودیان) بر سر دارند، مورد اذیت و آزار قرار می گیرند یا به آن ها حمله می شود، مسئولان باید با جدیت واکنش نشان دهند.»

افزون بر این مرکل گفت، این درست نیست که بگوییم همه آوارگان مسلمان ضد یهودی هستند و این یک پیش داوری است.

صدراعظم آلمان بر اهمیت الگوهای موفق برای مهاجرانی که می خواهند در جامعه آلمان ادغام شوند، تاکید کرد. مرکل گفت: «آلمان بدون شهروندان مهاجرتبار خود فقیرتر می شد». او گفت که لحن آن هایی که راجع به ادغام در جامعه بحث می کنند، تندتر شده است.

این جایزه صدراعظم آلمان را پروژه «فاصله ها را از میان برداریم، با تنوع روبرو شویم» (Brückenbau – Vielfalt begegnen) دریافت کرد که از سوی سازمان امدادی «ایسرا اید آلمان«(IsraAid Germany) و سازمان رفاه اجتماعی یهودیان در آلمان راه اندازی شده است.

در چارچوب این پروژه پناهجویان کمک های روانشناسی دریافت می کنند و در زمینه ادغام در جامعه آلمان نیز به آن ها کمک می شود.

دویچه وله


 

در همین زمینه