یک محکمه مردی را در پیوند به حمله با کار بالای گروهی از پناهجویان به پنج سال زندان محکوم نمود.
یک محکمه مردی را در پیوند به حمله با کار بالای گروهی از پناهجویان به پنج سال زندان محکوم نمود.

یک مرد ۷۰ ساله آلمانی به جرم حمله با کارد بالای پناهجویان به پنج سال حبس محکوم شد. در این حمله یک جوان افغان، یک عراقی و یک سوریایی زخمی شده بودند.

محکمه ایالتی در شهر هایلبرون در شمال ایالت بادن وورتمبرگ آلمان یک مرد ۷۰ ساله آلمانی را به خاطر حمله پلان شده برای قتل پناهجویان به ۵ سال حبس محکوم کرد.

این مرد روز چهارشنبه (۳۱ اکتوبر ۲۰۱۸) در سه مورد اتهام از سوی محکمه مجرم شناخته شد.

این مجرم اعتراف کرده است که به تاریخ ۱۷ فبروری در شهر هایلبرون با یک کارد آشپزخانه بالای چهار مرد جوان حمله برده که گمان می‌کرد آنها پناهجو اند. این حکم محکمه تا هنوز مرعی الاجرا نیست.

در نتیجه حمله این مرد در آن روز یک جوان ۱۷ ساله افغان شدیداً زخمی شده بود و یک جوان ۲۵ ساله عراقی و همچنان یک جوان ۱۹ ساله سوریایی جراحات خفیف برداشته بودند. فرد چهارمی توانسته بود از حمله خود را سالم بیرون بکشد.

متهم در هنگام بازداشت خود در آن وقت گفته بود که این کار را به نشانه یک واکنش در برابر سیاست حکومت آلمان در قبال پناهجویان انجام داده است. یک متخصص ارزیابی وضعیت متهم گفته است که این مرد ۷۰ ساله هنگام حمله بالای پناهجویان زیرا تأثیر شدید الکول قرار داشت و همچنان مریض بوده است و حمله بالای پناهجویان را با آگاهی کامل فکری انجام نداده است. به قول این متخصص چنین حالتی میزان مقصر بودن یک فرد را کاهش می‌دهد.

دویچه وله

 

در همین زمینه