کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار پایان بخشیدن روند کنترول در حوزه شینگن گردید.
کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار پایان بخشیدن روند کنترول در حوزه شینگن گردید.

کمیسیون اتحادیه اروپا از اعضای این اتحادیه خواست که به کنترول مرزی در منطقه شینگن پایان دهند. تعداد زیادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در طول بحران مهاجرت، کنترول مرزی را دوباره از سر گرفته بودند.

 دیمیتریس اوراموپولوس، کمیسار اتحادیه اروپا برای مهاجرت و امور داخلی این اتحادیه گفت که حالا وقت پایان بخشیدن به کنترول مرزی در حوزه شینگن می‌‎باشد.

اوراموپولوس در بروکسل افزود: «پس از گذشت چهار سال، ما بهتر از هر زمان دیگری برای محافظت از مرزهای بیرونی مان و غلبه بر چالش‌های مهاجرت در داخل و خارج از اتحادیه اروپا مجهز هستیم.» معمولاً اشخاصی که در منطقه شینگن از مرز یک کشور اروپایی عبور می‌کنند و وارد کشور دیگری می‌شوند، مورز بازرسی قرار نمی‌گیرند. ۲۲ عضو اتحادیه اروپا جزو حوزه شینگن هستند.

اوراموپولوس همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که پنج اصلاح پیشنهادی (از مجموع هفت پیشنهاد را) در قوانین پناهندگی تصویب کنند. کشورهای عضو می‌توانند پیش از انتخابات پارلمان اروپا که در ماه می برگزار می شود، بر سر این اصلاحات به توافق برسند.

او گفت: «زمان این فرا رسیده که ما به کارهای باقی مانده در زمینه مهاجرت، مرزها و سیستم پناهندگی رسیدگی کنیم. سرعت تحولات آنقدر زیاد است که باید واکنش نشان دهیم و نمی‌توانیم ساکت بمانیم.»

این پنج درخواست اصلاح در قوانین پناهندگی که آماده برای تصویب هستند، شامل به رسمیت شناختن توانایی‌های مهاجران، دستورالعمل ها برای پذیرش آوارگان، ایجاد سازمان پناهندگی در سطح اروپا، تنظمیم قانون برای حفظ اطلاعات مربوط به نشان شصت، و قانون اسکان مجدد، می‌شود.

با این همه، فرانس تیمرمنس معاون کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه باید در آینده به جای این که در قبال هر مشکلی که پیش می آید، واکنش نشان دهد، باید در زمینه مهاجرت راه حل نهایی پیدا کند و یک سیستم پایدار را هم ایجاد کند.


 

در همین زمینه