هورست زیهوفر، وزیرداخله آلمان
هورست زیهوفر، وزیرداخله آلمان

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال می خواهد قوانین سختگیرانه ای را برای اخراج و پس فرستادن پناهجویان ردشده تصویب کند. از جمله این اقدامات می توان از کاهش کمک های دولتی نام برد.

زیهوفر به روزنامه آلمانی «پاساور نویه پرسه» (شماره روز چهارشنبه) گفت که او در اوایل سال آینده به حکومت ائتلافی بر سر قدرت، پیشنهادی را در این زمینه ارائه خواهد کرد.

وزیر داخله آلمان فدرال گفت: «ما باید از همه امکانات استفاده کنیم تا پناهجویان ردشده را دوباره به کشورهای مبداء شان پس بفرستیم، به خصوص وقتی که آن ها این جا مرتکب جرمی شده باشند. اگر قرار است کسی پس فرستاده شود، باید او را توقیف کنیم تا در زمان اخراج پنهان نشود». برای انجام این اقدامات باید بنیاد قانونی ایجاد شود: «ما باید اکیداً به این مساله رسیدگی کنیم. افزون براین نباید اجازه داد که جلو اخراج مهاجران با فریب و نیرنگ در مورد هویت شان و گفتن این که اسنادشان را از دست داده اند، گرفته شود.»

به گفته وزیر داخله آلمان در این زمینه "یک بسته جامع اقدامات طرح ریزی شده است". از آن جمله از کاهش کمک های دولتی می توان نام برد: «همه اقدامات براین پایه و اساس انجام خواهد شد: هرکس که حق پناهندگی دارد، در کشورمان از او محافظت می شود. اما اشخاصی که حق دریافت پناهندگی ندارند، باید کشور را به سرعت دوباره ترک کنند.» وزیر داخله آلمان تاکید کرد: «یک دولت قانونمدار باید قدرت اجرایی داشته باشد.»

هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان.

زیهوفر افزود که وزیران داخله ایالتی آلمان در این زمینه از حمایت کامل او برخوردار هستند. او در ادامه گفت: «اسناد مربوط به جرایم شهروندان خارجی در ادارات امنیتی و اتباع خارجی باید جمع آوری شود تا ما زودتر از گذشته متوجه آن دسته از مجرمان خارجی باشیم که سابقه طولانی خلافکاری دارند و بتوانیم از ارتکاب جرایم بیشتر توسط این اشخاص جلوگیری کنیم. ما در مورد سنگین ترین جرایم پیوسته این تجربه را داشته ایم که پس از برملا شدن جرایم معلوم شده است: فرد متخلف در اداره پولیس دوسیه داشته است.»

وزیر داخله آلمان فدرال همچنان یادآور شد که قصد ندارد زودتر از موعد مقرر از مسند وزارت داخله آلمان فدرال کناره گیری کند، چرا که در حال حاضر حفظ ثبات در آلمان بسیار مهم است و حکومت فدرال این کشور باید در این شرایط دشوار به طور منظم و با حفظ ثبات به انجام وظایفش بپردازد. زیهوفر گفت: «من هم سهم خودم را در این زمینه ادا می کنم.»

وزیر داخله آلمان فدرال در ماه جولای "ماسترپلان مهاجرت" را برای تشدید قوانین پناهندگی معرفی کرده بود. از جمله برنامه هایی که در این «ماسترپلان» مطرح شده است، محدودیت کمک های دولتی برای آوارگان و برخورد سختگیرانه تر با شهروندان خارجی است که ملزم به خروج از کشور هستند. افزایش مدت بازداشت پناهجویان ردشده به منظور اخراج آن ها از کشور نیز از جمله این برنامه ها است.

در این «ماسترپلان» بهبود وضعیت مهاجران در کشورهای مبداء و ترانزیت در نظر گرفته شده بود تا جلو فرار مهاجران گرفته شود.

منبع: دویچه وله

 

در همین زمینه