انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در جریان سخنرانی‌اش به مناسبت سال نو میلادی.
انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در جریان سخنرانی‌اش به مناسبت سال نو میلادی.

انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می‌گوید که همبستگی در سطح ملی و بین المللی، چالش‌های کنونی جهان را برطرف خواهد کرد. خانم مرکل در سخنرانی خود به مناسب سال نو مهاجرت، تروریسم بین المللی و تغییرات اقلیمی را به مثابه چالش‌های عمده در عصر کنونی یادآوری نمود.

انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در پیام خود به مناسبت سال نو میلادی خواستار همبستگی در آلمان و کشورهای دیگر جهان شد. خانم مرکل افزود، زمانی که با هم هستیم و با دیگران در خارج از مرزهای خود همکاری کنیم، می‌توانیم چالش‌های موجود را برطرف نماییم.

صدر اعظم آلمان در سخنرانی امسال خود پدیده مهاجرت، تروریسم بین المللی و تغییرات اقلیمی را به مثابه چالش‌های عمده جهان امروز برجسته نمود . او تأکید کرد که با گسترش همبستگی در سطح ملی و بین المللی در برابر این چالش‌ها می‌توان غلبه حاصل نمود.

در بخشی از پیام خود خانم مرکل علاوه کرد "ما زمانی می‌توانیم این چالش‌های عمده را در راستای منافع خود حل و فصل کنیم که منافع دیگران را نیز در نظر بگیریم."

صدر اعظم آلمان با اشاره به چالش‌های گذشته گفت: «این درس و آموزه دو جنگ جهانی در صده گذشته بود، متاسفانه این آموزه مورد توجه همه کشورها نیست.»

این مقام برجسته آلمان با توجه به یک کرسی که قرار است این کشور در اول جنوری سال آینده، در شورای امنیت سازمان ملل در اختیار بگیرد علاوه کرد که برای از میان برداشتن چالش‌های جهانی، تلاش‌های فراگیر را در پیش خواهند گرفت.

به تازگی انگلا مرکل از رهبری حزب دموکرات مسیحی کنار رفت. او تغییر در رهبری این حزب را آغاز نو عنوان کرده گفت: «دموکراسی با تغییر زنده می‌ماند و ما نیز تابع زمان هستیم.»

صدراعظم آلمان از شهروندان کشورش خواست که در انتخابات پارلمان اروپا به گونه فراگیر شرکت کنند. قرار است این انتخابات در ماه می سال آینده برگزار شود.

با این همه، او از بدتر شدن فضای اجتماعی کشورش در سال ۲۰۱۸ ابراز نگرانی کرد اما تاکید کرد: «وقتی که به ارزش‌های‌مان باور داریم و برای تحقق ایده‌های‌مان با قدرت تلاش می‌کنیم، آنجا همیشه چیزهای تازه و خوب بوجود می‌آیند.»


 

در همین زمینه