گارد ساحلی یونان یک گروهی از پناهجویان را به دست آورد. Picture Imago
گارد ساحلی یونان یک گروهی از پناهجویان را به دست آورد. Picture Imago

گارد ساحلی یونان از نجات ۴۴ مهاجر در شرق دریای اژه خبر داده است. در عملیات دیگر، پولیس قبرس هم بیش از ۳۰ مهاجر را به دست آورده است.

گارد ساحلی یونان می‌گوید که آنان ۴۴ مهاجر را در شرق دریای اژه از آب نجات داده اند. مرکز این نیروها در شهر پیرئاس یونان گفت که نجات یافتگان با استفاده از یک قایق تفریحی به این سفر خطرناک دریایی اقدام کرده بودند که در نزدیکی جزیره فارماکونیسی به دست آنان افتاده اند. این گروه به منطقه مصئون انتقال یافته اند

اردوگاه‌های پناهجویان در جزایر لیسبوس، خیوس، ساموس، لیروس و کوس خیلی مزدحم شده و در شرایط کنونی بیشتر از ظرفیت خود را میزبانی می‌کنند. مقام‌های یونان، پناهجویان را به هدف کاهش در ازدحام بیش از حد این کمپ‌ها، به مناطق خشکه انتقال داده اند. زنان، خانواده‌ها و افراد زیرسنی که می‌توانند در یونان حق پناهندگی به دست آورند، نسبت به سایر اقشار در محراق توجه مقام‌های یونانی قرار گرفته اند.

گروه ۳۱ نفری پناهجویان به دست پولیس قبرس جنوبی افتاد

پولیس قبرس جنوبی گفته است که آنان ۳۱ پناهجو که توسط قاچاقبران انسان از طریق قبرس زیر کنترول ترکیه به این منطقه [قلمرو اتحادیه اروپا] انتقال یافته بودند را به دست آورده اند.

ادارات قبرس جنوبی تقریباً در هر روز، پناهجویان و مهاجرین را پیدا می‌کنند. نیکوس آناستاسیادس، رئیس جمهور قبرس خواستار کمک از اتحادیه اروپا شده است.

در جزیره قبرس که از قلمرو اتحادیه اروپا به شمار می‌رود در کنار حدود یک میلیون جمعیت، ده هزار خارجی قانونی و حدود ۱۰ هزار مهاجر و پناهجویی که هنوز دورنمای شان مشخص نمی‌باشد، زندگی می‌کنند. بر اساس گزارش رسانه‌ها، اردوگاه پناهجویان که موسوم به کوکینوتریمیتھیا واقع در غرب نیکوزیا، خیلی مزدحم شده است.


 

در همین زمینه