آرشیف اداره خدمات جست و جوی صلیب سرخ آلمان در شهر مونشن
آرشیف اداره خدمات جست و جوی صلیب سرخ آلمان در شهر مونشن

شمار زیادی از مهاجران درخواست جستجوی اعضای خانواد‌ه‌های‌شان را به کمیته صلیب سرخ آلمان ارائه کرده اند. این پناهجویان در جریان مهاجرت از اعضای خانواده‌های‌شان جدا شده اند.

به گزارش خبرگزاری کاتولیک آلمان در جریان سال گذشته میلادی، ۲ هزار و ۲۹۱ مهاجر به کمیته صلیب سرخ آلمان درخواست کرده اند تا در راستای یافتن اعضای ناپدید شده خانواده‌های‌شان، آنان را کمک کند.

گیردا هازلفلد رئیس این سازمان می‌گوید، هرچند شمار این درخواست‌ها در تناسب با سال ۲۰۱۷ حدود ۵۰۰ مورد کاهش یافته است، اما تاهنوز هزاران مهاجر به دنبال اعضای خانواده‌های‌شان می‌گردند. وی افزود: « برای شمار زیادی از افرادی که براثر درگیری‌های مسلحانه، رویدادهای طبیعی و یا فرار و مهاجرت، از خانواده‌های‌شان جدا می‌شوند، صلیب سرخ آخرین امیدواری است.»

 بیشتر مهاجرانی که به دنبال یافتن اعضای فامیل‌های‌شان اند، از کشورهای افغانستان، سوریه، سومالیا و اریتریا هستند.

پناهجو از طریق صلیب سرخ آلمان در جست و جوی خانواده‌های خود اند

 در بسیاری از موارد مددرسانان صلیب سرخ مناطقی را جست و جو می‌کنند که در امتداد مسیر های فرار قرار دارند. این کار می‌تواند به زمان طولانی نیاز داشته و به خصوص در مناطق درگیر جنگ. از همین خاطر ‌چند سال پیش یک صفحه انترنتی به نام "Trace the face" ایجاد گردید. اما از آنجایی‌که بسیاری از مردم در مناطق درگیر جنگ به انترنت دسترسی ندارند، این سایت انترنتی هم مورد استفاده قرار گرفته نمی‌تواند.

 سخنگوی اداره صلیب سرخ آلمان می گوید: «وظیفه ما برقرار ساختن ارتباط است.»

با وجود امکانات دیجیتالی، جست و جوی گمشدگان بسیار دشوار است، از جمله به دلیل نبود تاریخ دقیق تولد و یا یک املای واحد نام های که از زبان های دیگر، مثلاً از زبان عربی به آلمانی آوا نگاری می‌شوند. همین چالش ها قسماً سبب شده است که هزاران کودک بدون همراه مفقود باشند.


 

در همین زمینه