یکی از کشتی‌های نجات سازمان غیردولتی موسوم به "سی واچ ۳"
یکی از کشتی‌های نجات سازمان غیردولتی موسوم به "سی واچ ۳"

یک کشتی نجات آلمانی حامل ۴۷ پناهجو در بحیره مدیترانه چشم به راه بندری است تا بتواند در آن لنگر اندازد. خطر طوفان این کشتی را تهدید می‌کند. وزیر داخله ایتالیا تاکید کرد که به مهاجران در این کشتی اجازه ورود به خاک ایتالیا را نخواهد داد.

سازمان امدادگر آلمانی «Sea Watch» روز پنجشنبه در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: «سی واچ ۳، که در برابر امواجی به ارتفاع ۷ متر، باران و بادهای بسیار سرد قرار گرفته، به دنبال یک سرپناه است.» این سازمان امدادگر در ادامه این پیام نوشته است: «اروپا، ما به یک بندر امن نیاز داریم!»

ماتئو سالوینی، وزیر داخله ایتالیا قبلا گفته بود که به هیچ وجه به مهاجران کشتی «سی واچ ۳» اجازه ورود به خاک ایتالیا را نمی‌دهد.

رئیس حزب راستگرا و تندروی «لیگا نورد» (اتحادیه شمالی) در شبکه اجتماعی تویتر نجات دهندگان را متهم به «تحریک» کرد و گفت که آن ها پس از چندین روز در دریا متعلق به مالتا، مسیر ساحل ایتالیا را در پیش گرفته اند.

سالوینی هشدار داد: «هیچ کس در ایتالیا پیاده نخواهد شد». کشورش حاضر است، دارو و مواد غذایی به عرشه کشتی انتقال دهد «بندرهای ایتالیا بسته هستند و بسته خواهند ماند.»

این کشتی امدادگر که با بیرق هالند سفر می‌کند، مهاجران و پناهجویان را شش روز قبل در برابر ساحل لیبیا نجات داد.

از آن زمان کشورهای مالتا و ایتالیا که عضو اتحادیه اروپا هستند و در نزدیکی قرار دارند، اجازه نمی‌دهند که کشتی در آب های آن ها لنگر بیاندازد. با این حال، گفته می‌شود که طوفانی در راه است و این کشتی را تهدید می‌کند.

طبق اطلاعات وب سایت هایی که مسیر کشتی ها را در بحر تعقیب می‌کنند، «سی واچ۳» مدت کوتاهی پیش از این به سوی جزیره سیسیلی در حرکت بوده است.

روز شنبه، بیش از ۱۷۰ مهاجر که سوار بر دو قایق بودند، احتمالا در بحیره مدیترانه غرق شده اند.


 

در همین زمینه