پولیس افزود، میزان ورود غیرقانونی از مرز اتریش با آلمان بلندتر است
پولیس افزود، میزان ورود غیرقانونی از مرز اتریش با آلمان بلندتر است

آماری به دست دویچه وله رسیده که نشان می‌دهد پولیس آلمان فدرال، بین ماه‌های جنوری و نومبر سال ۲۰۱۸دست کم ۳۸ هزار مهاجر را پس از ورود غیرقانونی به این کشور گرفتار کرده است. احتمالا شمار مهاجران غیرقانونی بیشتر از این است.

پولیس فدرال آلمان به دویچه وله گفت که بین ماه‌های جنوری و نومبر سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۸هزار تن را گرفتار کرده است. در سال گذشته میلادی بیش از ۲۸ هزار تن ازراه زمینی وارد آلمان شدند. بیشتر آن‌ها یعنی ۱۰هزار و ۳۰۰ تن از طریق اتریش وارد این کشور شدند.  در مقایسه با آن، حدود ۹ هزار و ۲۷۰ تن از طریق میدان‌های هوایی و بیش از ۱۱۲۰ تن از راه بندرهای این کشور به طور غیرقانونی وارد آلمان شدند.

 بیشتر این مهاجران از کشورهای افغانستان، نایجریا، عراق، سوریه و ترکیه بوده اند.

 این آمار احتمالا پایین است

پولیس گفت، شمار واقعی مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد کشور شده اند، احتمالا بالاتر از این است. زیرا تعداد مهاجرانی  که پس از ورود به آلمان گرفتار نشده اند، در شمول این آمار نیست.

پولیس افزود، میزان ورود غیرقانونی از مرز اتریش با آلمان بلندتر است. زیرا در این جا کنترول مرزیی که به طور موقت انجام می‌شود، دقیق‌تر است.

کنترل شباروزی مرز اتریش با آلمان از سوی پلیس فدرال آلمان. عکس از عاصم سلیم

بالاترین میزان ورود غیرقانونی پس از مرز آلمان با اتریش در مرز این کشور با جمهوری چک (با ۳۹۳۱ مورد)، سویس (با ۳۷۲۴ مورد) و فرانسه (با ۳۴۰۶ مورد) ثبت شده است.

کاهش موارد ورود غیرقانونی از سال ۲۰۱۵

براساس این آمار که به دست روزنامه آلمانی «راینیشه پُست» رسیده، حدود ۱۴ هزار تن که در سال ۲۰۱۸ از راه زمینی وارد آلمان شدند، با بس یا قطار آمده اند.

موارد مهاجرت غیرقانونی از زمان اوج بحران مهاجرت در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است. در آن زمان پولیس فدرال بیش از ۲۱۷ هزار تن را که به طور غیرقانونی وارد کشور شده بودند، گرفتار کرد.

این آمار در سال ۲۰۱۶ به ۱۱۲ هزار مورد کاهش یافت و در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۵۰ هزار مورد رسید.

 

در همین زمینه