کشتی سری‌لانکایی که با ٧٢  مهاجر روز دوشنبه ۴ فبروری در روینیون لنگر انداخت. عکس از لایف فیسبوک /  LINFO.re
کشتی سری‌لانکایی که با ٧٢ مهاجر روز دوشنبه ۴ فبروری در روینیون لنگر انداخت. عکس از لایف فیسبوک / LINFO.re

یک کشتی حامل ٧٠ مهاجر، که گفته می‌شود سری‌لانکایی هستند، در نزدیکی جزیره روینیون فرانسه توسط پولیس متوقف شد. قرار بود این مهاجران صبح امروز ( سه شنبه) به بندر روینیون انتقال داده شوند.

به گفته منابع فرمانداری روینیون، کشتی " ایمولا" حوالی بعد از ظهر روز دوشنبه ۴ فبروری توسط مرکز کنترول و عملیات نجات روینیون در آب‌های جنوب این جزیره تشخیص داده شد.

فرمانداری روینیون با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرده است که ٥ کودک و ٨ زن شامل سرنشینان کشتی هستند. تا کنون ملیت مهاجران اعلام نشده است اما گمان برده می شود همه سری‌لانکایی باشند.

 در صورت تائید شدن سری لانکایی بودن مهاجران، این ششمین بار است که از مارچ ٢٠١٨ تا کنون مهاجران سری لانکایی با کشتی به روینیون می روند.

 جزیره روینیون در بخش غربی بحر هند، حدود ۴٠٠٠ کیلومتر از سری‌لانکا فاصله دارد و بخشی از سرزمین‌های ماورای بحار فرانسه شمرده می شود. در ماه دسمبر گذشته، فرمانداری روینیون گفته بود « شبکه‌های مهاجرت‌ غیرقانونی [ در منطقه] فعال شده‌اند.»

 به تاریخ ١٧ جنوری وزیر دولت در امور داخله فرانسه خبر داده بود که از حرکت چندین کشتی سری‌لانکایی به مقصد روینیون جلوگیری شده است.

در آخرین مورد روز ٢٦ دسمبر ٢٠١٨  یک کشتی صیدماهی  ٧ مهاجر را به روینیون انتقال داده بود اما این مهاجران دوباره به سری‌لانکا فرستاده شدند.


 

در همین زمینه