تعداد پناهجویان از کشورهای امریکای لاتین در آلمان افزایش یافته است.
تعداد پناهجویان از کشورهای امریکای لاتین در آلمان افزایش یافته است.

بر بنیاد آمار تازه اداره مهاجرت و پناهندگان فدرال آلمان در سال ۲۰۱۸ شمار پناهجویان از کشورهای امریکای لاتین درخواست پناهندگی در آلمان کرده اند، به طور قابل توجه افزایش یافته است.

هرچند میزان تقاضاهای پناهندگی شهروندان امریکای لاتین که شامل ونزوئلا، کیوبا، کلمبیا و برازیل می‌شود، نسبت به پناهجویان از مناطق دیگر کمتر است، اما نسبت به زمان پیش در سال ۲۰۱۸، ۴۸ درصد افزایش یافته است.

همزمان با تداوم بحران حکومتی در ونزوئلا، تعداد تقاضاهای پناهندگی از این کشور از ۲۰۶ به ۴۰۷ مورد در سال گذشته افزایش یافته است. در این کشور، اختلاف بین نیکولاس مادورو و خوآن گوایدو که هر دو خود را رئیس جمهور می‌دانند، شدت گرفته است.

یک سوم از شهروندان ونزوئلایی که در سال ۲۰۱۸ در آلمان تقاضای پناهندگی کرده اند، پاسخ مثبت دریافت نموده اند. درخواست پناهندگی  ۳.۲  درصد از شهروندان کیوبایی قبول شده است. شمار پناهجویان از کلمبیا که در آلمان مدرک پناهندگی دریافت کرده اند، از این هم کمتر است و به ۲.۳ درصد می‌رسد. پناهجویان از برازیل در سال گذشته میلادی حتی یک بار هم پاسخ مثبت دریافت نکرده اند. در مجموع ۸۱۷ تن از کشورهای قاره امریکا در آلمان پناهندگی دریافت کردند.

در آلمان تقاضاهای پناهندگی از کشورهای دیگر رو به کاهش است

در حالی که میزان تقاضاهای پناهندگی از کشورهای امریکای جنوبی سیر صعودی دارد، اما این روند در خصوص پناهجویان از کشورهای دیگر معکوس است.

میزان درخواست پناهندگی از کشورهای آسیایی در آلمان، ۱۵ درصد و از کشورهای افریقایی ۲۱ درصد کاهش یافته است. تا چندی پیش بیشترین میزان تقاضای پناهندگی از اریتریا بود، اما حالا شمار متقاضیان پناهندگی از این کشور ۴۴ درصد کاهش یافته است.

۷۰ درصد از پناهجویان اریتریایی توانسته است که پاسخ مثبت دریافت کنند.. نایجریا تنها کشور افریقایی است که وضعیت پناهجویان آن متفاوت است. شمار پناهجویان از این کشور به ۳۴ درصد و یا به بیان بهتر به ۱۱۰۷۳ تن افزایش یافته است. این در حالی است که میزان پاسخ‌های مثبت به متقاضیان پناهندگی از نایجریا از ۱۷.۳ درصد به ۱۳.۹ درصد کاهش یافته است.

با وجود این، پناهجویان فقط بخش کوچکی از مهاجرانی را تشکیل می‌دهند که از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا به آلمان می‌آیند. در کل، این آمار در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ افزایش سه درصدی داشته است.

بیشتر این مهاجران (۱۰۲ هزارو ۳۵۲ تن در نیمه نخست سال ۲۰۱۸)، از رومانیا بودند. در جایگاه های بعدی پولند (۵۸ هزارو ۵۷۱ تن ) و بلغاریا (۳۲ هزارو ۷۹۷) قرار می‌گیرند. کرواسیا، ایتالیا و هنگری در مکان‌های بعدی قرار دارند و شمار کل مهاجران از این کشورها در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ به ۲۰ هزار تن می‌رسید.

با این همه، در نیمه نخست سال ۲۰۱۸،  ۳۱۶ هزار و ۶۰۰ تن از کشورهای اتحادیه اروپا به آلمان مهاجرت کردند.

 

در همین زمینه