عکس تزئینی: گروهی از مهاجران در مرز یونان با مقدونیا. عکس از خبرگزاری رویترز/ الکساندروس اورامیدیس
عکس تزئینی: گروهی از مهاجران در مرز یونان با مقدونیا. عکس از خبرگزاری رویترز/ الکساندروس اورامیدیس

پولیس مقدونیا می‌گوید در دو اقدام جداگانه موترهای حامل ٢٢ مهاجر را که قصد داشتند به طور غیرقانونی وارد صربیا شده و از آنجا به کشورهای اتحادیه اروپا بروند، دستگیر کرده است.

بر بنیاد اظهارات پولیس، ٩ مهاجر پاکستانی شنبه شب ١٦ فبروری در جنوب مقدونیا در نزدیکی مرز با بلغاریا و یونان در یک موتر پیدا شدند.  پلیس راننده این موتر را دستگیر کرده است.

در یک مورد دیگر، پولیس روز یکشنبه ١٣ مهاجر سوری را در یک موتر پیدا کرد اما راننده این موتر موفق شد فرار کند.

مقام‌های مقدونیا می‌گویند هر دو گروه مهاجران به یونان، کشوری که قبلا در آن به سر می بردند، برگردانده خواهند شد.

از سوی دیگر پولیس مقدونیا اعلام کرده است که یک شبکه قاچاق مهاجران را روز شنبه گذشته دستگیر کرده است. یک افسر پولیس با این شبکه همکار بوده است.

در عملیاتی که روز شنبه گذشته از سوی پولیس انجام شد محلات متعلق به یک شبکه ٢١ نفری قاچاق بران در چهار شهر از جمله سکوپیه، پایتخت مقدونیا مورد حمله پولیس قرار گرفت.

بر بنیاد اظهارات پولیس، در این عملیات ١٧ نفر دستگیر شده‌اند و مقدار زیادی تیلفون موبایل، اسلحه، اسناد مسافرت، پول و مواد مخدر به دست آمده است. سه نفر عضو شبکه موفق به فرار شده ‌اند و یک تن دیگر به اتهامی جداگانه قبلاً از سوی پولیس دستگیر شده بود.

شبکه یاد شده از ماه می سال ٢٠١٨ به این سو فعالیت داشته و تعدادی از مهاجران افغان، پاکستانی، عراقی و بنگلادشی را در بدل ٣٠٠ یورو هر نفر، از یونان به شمال مقدونیه و سپس به صربیا انتقال می داده است.   

در همین زمینه