پولیس آلمان یک جوان ۲۲ ساله عراقی را در پیوند به قتل یک دختر پناهجوی ایرانی بازداشت کرد. عکس از آرشیف
پولیس آلمان یک جوان ۲۲ ساله عراقی را در پیوند به قتل یک دختر پناهجوی ایرانی بازداشت کرد. عکس از آرشیف

روزنامه آلمانی "بیلد" گزارش داده است که در پی قتل یک پناهجوی ایرانی، دوست پسرش بازداشت شده است. دادستانی شهر اولدنبورگ هولشتاین با اطمینان خاطر گفته است که این قتل توسط دوست پسر مقتول صورت گرفته است.

به نقل از گزارش روزنامه آلمانی "بیلد" جسد یک زن جوان در شهر اولدنبورگ هولشتاین پیدا شده است. هرچند در ساعات اولیه، هویت این دختر پناهجو مشخص نبود، اما بعدتر در نتیجه تحقیقات پولیس مشخص گردید که او یک پناهجوی ۲۸ ساله و شهروند ایران میباشد.

بر بنیاد گزارش روزنامه "بیلد" پس از تحقیقات پولیس، دادستانی این شهر با اطمینان گفته است که قتل مذکور توسط دوست پسرش صورت گرفته که یک جوان عراقی ۲۲ ساله میباشد. قاضی این شهر حکم بازداشت وی را صادر کرده است.

 قربانی، که نامش فاطمه ب. خوانده شده، از سال ۲۰۱۶ به این طرف، به عنوان یک پناهجوی مسیحی در شمال آلمان زندگی میکرد.

یک زن که با این دختر جوان آشنایی داشت در گفتگو با روزنامه بیلد اظهار کرده است: «او فردی بسیار سرزنده بود و علاقه زیادی به شنا داشت و با پشت کار تمام مشغول یاد گرفتن زبان آلمانی بود که کار پیدا کند. او دو هفته پیش از دوست پسرش جدا شده بود، اما این جدایی بدون مناقشه بوده است.» با این حال، پولیس نخواسته است که در باره این رابطه در حال حاضر نظر بدهد.

اولا هینگست، دادستان ارشد اولدنبورگ هولشتاین، پس از بازجویی از فرد مظنون افزود: «فرد مظنون هنوز در مورد اتهامی که به او وارد شده، هم در بازپرسی پولیس و هم در برابر قاضی، از ارایه اظهارات خودداری کرده است. او حتی در مورد وضعیت شخصی خود از حق سکوت استفاده کرده است.»

جسد فاطمه ب. در چند کیلومتری محل سکونتش در منطقه گرمسدورف در نزدیکی دریای شمال توسط رهگذران پیدا شده است.


 

در همین زمینه