افغان‌هایی که می‌خواهند با اعضای خانواده خود در آلمان ملحق شوند، باید به پاکستان و یا هندوستان بروند.
افغان‌هایی که می‌خواهند با اعضای خانواده خود در آلمان ملحق شوند، باید به پاکستان و یا هندوستان بروند.

اعضای خانواده های مهاجران افغان که می‌خواهند بر اساس قانون الحاق اعضای خانواده به آلمان سفر کنند، مجبورهستند برای درخواست ویزا به پاکستان یا هند سفر نمایند. سفارتخانه های آلمان در این دو شهربا هشت کارمند اضافی کار می کنند.

سفارت آلمان در کابل پس از یک حمله خونین در ماه می سال ۲۰۱۷ به صورت محدود قادر به پیشبرد کارهای خود است.

پناهجویان با وضعیت حفاظت محدود یا اجازه اقامت یکساله از ماه آگست سال ۲۰۱۸ به این طرف اجازه آوردن اعضای خانواده های شان به آلمان را به دست آورده اند. اما این طرح به یک هزار نفر در ماه محدود شده است.

در سفارت آلمان در اسلام آباد تا پایان ماه جنوری امسال، تقریبا ۶۰۰ و در دهلی نو دست کم ۱۵۰ درخواست ملاقات به منظور ارائه درخواست ویزای الحاق خانواده ارائه گردیده است.

وزارت خارجه فدرال آلمان در مجموع هشت کارمند جدید به پرسنل قنسولگری های این دو شهر اضافه کرده است تا آن ها بتوانند در صورت افزایش مراجعه شهروندان افغان به همکاران شان کمک کنند.

وزارت خارجه آلمان گفته است که ایجاد کدام مرکزی برای رسیدگی به این درخواستی ها در برلین در نظر نیست و به این ترتیب، زمان انتظار نیز کوتاه تر نخواهد شد.

وزارت خارجه آلمان می گوید که "یکی از پیش شرط ها برای درخواست ویزا، مصاحبه حضوری برای تایید هویت و ثبت بیومتریک افراد است". علاوه بر این، در بخش زبان و شناخت کشور آلمان نیز فرد متقاضی باید اسناد مورد نیاز را داشته باشد.

آمتسبرگ که سخنگوی سیاست پناهندگی حزب سبزها در بوندستاگ یا پارلمان فدرال آلمان است، با خشم از خود واکنش نشان داده است که "افرادی که از این ناحیه متاثر اند، برای اینکه بتوانند درخواست شان را برای به دست آوردن ویزای آلمان ارائه کنند، باید یک راه طولانی، پرهزینه و خطرناک را پشت سر بگذارند و آن هم معمولا بیش از یک بار." او در مصاحبه با آژانس خبررسانی آلمان گفته است که برایش غیر قابل درک است که پیشبرد این روند در برلین ممکن نیست.

برگرفته از: دویچه وله

 


 

در همین زمینه