در میان یک حزب ضد مهاجرت در آلمان یک گروه حامی مهاجران تشکیل می شود
در میان یک حزب ضد مهاجرت در آلمان یک گروه حامی مهاجران تشکیل می شود

از آن جایی که در اغلب موارد حزب «بدیلی برای آلمان» یا (ای اف دی) خارجی ستیز خوانده می شود، سیاستمداران این حزب امیدوارند که در آستانه چندین انتخابات بسیار مهم، بتوانند با تشکیل این گروه چنین تصوراتی را زیر سوال ببرند. آن ها می خواهند با تشکیل این گروه نشان دهند که هرکسی دراین حزب جای دارد، تا زمانی که طرفدار «پایان دادن به مهاجرت انبوه و غیرقانونی» باشد.

سیاستمداران و اعضای حزب «بدیلی برای آلمان» در قالب یک گروه کوچک دورهم جمع شده اند تا حمایت شهروندان مهاجر و مهاجر تبار را از این حزب جلب کنند. 

در طول یک نشست خبری که در برلین برگزار شد، خبر تشکیل این گروه اعلام شد. انجمن موسوم به «Neudeutschen» یا «آلمانی های جدید» در طول آخر هفته توسط گروهی از سیاستمداران حزب «ای اف دی» تشکیل شد که همه پس زمینه مهاجرت دارند. 


برای انتون فریزن، که نماینده حزب «بدیلی برای آلمان» برای ایالت تورینگن است،  تشکیل این گروه «خیلی زودتر از این باید انجام می شد». او افزود: «از زمان تاسیس حزب «بدیلی برای آلمان» بسیاری از شهروندان این کشور که پس زمینه مهاجرت داشتند، به ما رای دادند... حالا بالاخره انجمنی ایجاد شده که نمایندگی این مردم را به عهده می گیرد».  

فریزن که درتاسیس این انجمن جدید سهم داشته، در قزاقستان به دنیا آمده و در سن نُه سالگی به همراه والدینش به آلمان مهاجرت کرده است. 

الکساندر تاسیس، سخنگوی گروه و همکار فریزن، پسر یک کارگر مهاجر یونانی و نماینده دولت شهر بریمن است. افزون براین او رئیس گروه «همجنس گرایان بدیل» است که یک گروه وابسته به «حزب بدیلی برای آلمان» می باشد.  

فریزن گفت، در حال حاضر گروه «آلمانی های جدید» ۲۰ عضو دارد که همه ریشه های پولندی، ایرانی و کلمبیایی دارند و یا این که روسی-آلمانی یا رومانیایی - آلمانی هستند وهمه آن ها تابعیت آلمان را دارند. 

 

در حالی که انتخابات پارلمانی اروپا در ماه می و در خزان انتخابات پارلمانی در ایالات شرقی آلمان برگزار می شود، گروه «آلمانی های جدید» امیدوار است که نظر مساعد رای دهندگان بالقوه را با برگزاری برنامه هایی راجع به روابط آلمان با پولند و آن چه که فریزن از آن به عنوان «یهودی ستیزی جدید و وارداتی» نام می برد، جلب کند. 

 

حزب بدیلی برای آلمان در صدد جذب «مهاجران وطن پرست»

 

احزاب مختلف سیاسی و گروه های حامی حقوق بشر از اظهارات خارجی ستیزانه برخی از رهبران حزب «بدیلی برای آلمان» انتقاد کردند. آن ها آوارگان و پناهجویان را به طور مکرر خطرناک و خشونت گرا معرفی کرده بودند.

 

این حزب با برخی از شعارهایش در کارزارهای انتخاباتی نیز بحث و مجادله را برانگیخته بود. از آن جمله می توان از شعار «برقع؟ ما از بیکینی خوشمان می آید» و پوستری نام برد که تصویر یک زن سفید پوست و حامله با این جملات برآن نقش بسته بود: «آلمانی های جدید؟ ما خودمان آن ها را به وجود می آوریم». 

 

فریزن امیدوار است که با تاسیس این گروه جدید، تصوراتی که در جامعه راجع به این حزب وجود دارد و از نگاه او نادرست است، «تصحیح» شوداو گفت: «حزب بدیلی برای آلمان خارجی ستیز نیست». بلکه این حزب بر اشخاصی تمرکز می کند که در این کشور زندگی می کنند. 

به گفته او «مهاجران وطن پرستی» که حامی «حفاظت از فرهنگ غربی و ارزش های ما هستند» شامل این اشخاص می شوند.


نشر بیانیه با درخواست «اسلامی زدایی از آلمان»

 

شاید هدف این گروه جدید جلب نظر شهروندان مهاجرتبار باشد، اما حزب بدیلی برای آلمان در مورد مواقفش راجع به مهاجرت سازش نمی کند.

 

به گزارش خبرگزاری آلمان، اعضای گروه «آلمانی های جدید» باید با مانیفستی که به مناسبت تاسیس آن نشر شده و خواهان «واکنش شدید علیه هر نوع یهودی ستیزی است» موافق باشند. اما نویسندگان این مانیفست همزمان خواهان «اسلامی زدایی جامع از آلمان» شده اند. 

در ادامه این مانیفست بر «پایان دادن به مهاجرت انبوه و غیرقانونی» تاکید شده است چرا که این پدیده«... شانس آن دسته از شهروندان آلمانی را کاهش می دهد که از جایگاه اجتماعی پایین تری برخوردار هستند».

 

تشکیل یک گروه از سوی اعضای یهودی «بدیلی برای آلمان» باعث بحث و مجادله شد

 

.«آلمانی های جدید» نخستین گروه وابسته به حزب «بدیلی برای آلمان» نیست که باعث بحث و گفتگو شده است.

در اواخر ماه اکتبر، شمار اندکی از اعضای یهودی مذهب حزب نام برده گروه «یهودیان در ای اف دی» را تشکیل دادند. این در حالی است که برخی از سیاستمداران بلندپایه این حزب فرهنگ بزرگداشت قربانیان کشتار یهودیان (هولوکاست) را زیر سوال برده بودند و با این کار در چندین مورد رسوایی سیاسی به بار آمده بود. 

 

در حالی که اعضای گروه «JAfD» می گویند که این حزب یهودی ستیز نیست، سازمان های متعدد یهودی تشکیل این گروه را محکوم کردند. سیاستمداران دیگر آلمانی این حزب را متهم کردند که از این گروه یهودی برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی های سیاسی به خاطر اظهارات یهودی ستیزانه استفاده می کند.  


 

در همین زمینه