راننده که براساس گزارش ها اصلیت سنگالی دارد، مسافران بس را تهدید کرده و بعد این وسیله نقلیه را به آتش کشیده بود.
راننده که براساس گزارش ها اصلیت سنگالی دارد، مسافران بس را تهدید کرده و بعد این وسیله نقلیه را به آتش کشیده بود.

در حوالی شهر میلان یک بس حامل کودکان دانش آموز توسط راننده آن به آتش کشیده شد. ظاهرا راننده این اقدام را در اعتراض به مرگ مهاجران در بحیره مدیترانه انجام داده است.

این بس حامل کودکان دو صنف از مکتب متوسطه در ولایت کریمونا بود که حدود ۴۰ کیلومتر از میلان فاصله دارد. راننده که براساس گزارش ها اصلیت سنگالی دارد، مسافران بس را تهدید کرده و بعد این وسیله نقلیه را به آتش کشیده بود.
 
به گزارش اسوشیتدپرس، پس از این که پولیس از این قضیه باخبر شد، جاده را در پیرامون شهر مسدود و بس را به سوی نرده های حفاظتی هدایت کرد. نیروهای پولیس توانستند همه مسافران بس را به شمول  ۵۰ طفل بیرون بیاورند و پیش از این که شعله های آتش بس را احاطه کند، آن ها را به محل امنی انتقال دهند.
  
پولیس گفت که راننده پس از دستگیر شدن، فریاد زده «به مرگ در بحر پایان دهید، من یک حمام خون به راه می اندازم».
 
یکی از کودکان به گزارشگران گفت که راننده تهدیدکرده، نفت به روی شان می ریزد و آن ها را به آتش می کشد. برخی از کودکان که کبودی هایی داشتند و یا در حالت شوک بودند به شفاخانه انتقال داده شدند، اما هیچ کس زخم جدی برنداشته بود.
 
به گفته پولیس، راننده در کریمونا زندگی می کرد، متاهل بوده  و دو فرزند دارد. او هم به خاطر سوختگی به شفاخانه انتقال داده شده است. به گزارش فرستنده تلویزیونی (Sky News 24 ) این مرد از  ۱۵ سال پیش بدین سو برای شرکت اتوبوس رانی کار می کرده است. به گفته پولیس او چند بار محکوم شده است، اما هیچگاه مرتکب یک جرم جدی نشده است.
 
ماتئو سالوینی، وزیر داخله ایتالیا در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: «من می خواهم دقیقا بفهمم که چرا چنین شخصی که قبلا به دلایل مختلف محکوم شده بود، راننده بس کودکان شده است».
 
براساس ارزیابی سازمان ملل متحد، در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۲۹۷ مهاجر که سعی داشتند به اروپا برسند، یا غرق شدند و یا در بحیره مدیترانه ناپدید شدند. 

 

در همین زمینه