اتریش می‌خواهد که کنترول مرز با هنگری و سلوانیا را تمدید کند.
اتریش می‌خواهد که کنترول مرز با هنگری و سلوانیا را تمدید کند.

اتریش مصمم است که ماموریت کنترول مرزی با دو کشور همسایه اش را تمدید کند. این ماموریت تا ماه نومبر امسال ادامه خواهد یافت.

هیربرت کیکل، وزیر داخله اتریش به کمیسیون اتحادیه اروپا اطلاع داده است که ماموریت کنترول مرزی این کشور با هنگری و سلوانیا تا ماه نومبر امسال عملی می‌شود. خبرگزاری (ای پی ای) اتریش با نشر این مطلب به نقل از وزارت داخله این کشور نوشته است "هنوز هم تعداد زیادی از مهاجرین غیرقانونی و احتمال تهدید نهفته تروریسم موجود است."

در واقع قرار بود کنترول مرز اتریش با سلوانیا و هنگری در یازدهم ماه می امسال خاتمه پیدا کند. این برنامه از سه و نیم سال به این طرف جریان دارد.

از خزان سال ۲۰۱۵ به این سو، آلمان ماموریت کنترول مرز با اتریش را به پیش می‌برد. هنگامی که ویانا در خزان سال گذشته این ماموریت را تمدید کرد، آلمان هم یک روز پس از آن اعلام کرد که تا ۱۲ ماه می امسال، این بازرسی همچنان ادامه میابد.

یک سخنگوی وزارت داخله فدرال در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان (دی پی آ) روز یکشنبه گذشته گفت که در حال حاضر، رایزنی جریان دارد که آیا آلمان هم برنامه کنترول مرزی را یک بار دیگر تمدید کند یا خیر. در صورتی که روی این موضوع تصمیم گرفته شود چهار هفته پیش از پایان یافتن میعاد آن، به کمیسیون اتحادیه اروپا اطلاع داده می‌شود. انتظار می‌رود که روی این موضوع به زودی تصمیم نهایی اتخاذ شود.

در واقع کنترول مرزی در حوزه شینگن که ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار همسایه آن را در بر می‌گیرد، پیش بینی نشده است. این بازرسی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ با آغاز موج تازه مهاجرت که ده‌ها هزار پناهجو و مهاجر از مسیر بالقان به کشورهای اروپای غربی و مرکزی سرازیر شدند، آغاز گردید.


 

در همین زمینه