بلغاریا اعلام کرد که تدابیر شدید امنیتی را در مرزهای جنوبی این کشور روی دست گرفته است.
بلغاریا اعلام کرد که تدابیر شدید امنیتی را در مرزهای جنوبی این کشور روی دست گرفته است.

وزارت داخله بلغاریا اعلام کرد که آنان تدابیر شدید امنیتی در مرزهای جنوبی این کشور را روی دست گرفته اند. بوسنیا هم هشدار داده است که مرزهای خود را در شرق و جنوب این کشور مسدود می‌کند.

کرازمیر کاراکاشانوف، وزیر دفاع بلغاریا پس از دیدارش با نخست وزیر این کشور گفته است که وضعیت در مرزهای جنوبی این کشور "زیر کنترول است». او گفت:« ما آماده عمل هستیم و منطقه در مساعی با کشورهای همکار به گونه خوب نظارت میشود."

اظهارات این مقام بلغاریایی تمرکز بیشتر روی وضعیت سرحدات بلغاریا با ترکیه و یونان دارد.

ملادن مارینوف، وزیر داخله این کشور همچنان اعلام کرد که پولیس سرحدی و مقامهای امنیتی بیشتر به مرز فرستاده شده اند.

مشکلات ناشی از نشر خبرهای جعلی

مارینوف گفت که نشر گزارشهای جعلی در رسانه های اجتماعی سبب بروز مشکلات بیشتر میشوند. هفته گذشته حرکتی موسوم به "کاروان امید" پناهجویان و مهاجرین را تشویق کرد که مراکزشان را در ترکیه و یونان ترک کنند و به مرزها هجوم ببرند.

وزارت دفاع بلغاریا گفته است در صورت ضرورت، آنان تا سطح ۳ هزار سرباز را در مرزهای جنوبی این کشور به ماموریت خواهند گماشت.

هشدار نخست وزیر بوسنیا

خبرگزاری "فینا" به نقل از دینیس زویزدیک، نخست وزیر بوسنیا گزارش داده است، در صورتی که مرزهای اروپا به روی مهاجرین "بسته" بماند، آنان مرزهای شان را با صربستان و مونتینگرو مسدود خواهند کرد. زویزدیک همچنان علاوه کرد که حکومت از رئیس جمهور خواسته است که "انجنیران رزمی غیر مسلح" را برای نظارت از مرزها به ماموریت بگمارد.

با این حال، نخست وزیر بوسنیا حضور ۲۰۰ هزار مهاجر در بوسنیا را رد کرده است. به بیان وی، از آغاز سال گذشته تا حال، حدود ۲۵ تا ۲۶ هزار مهاجر از مرزهای این کشور عبور کرده اند. بر بنیاد آمار رسمی، کمتر از چهار هزار مهاجر در حال حاضر در این کشور به سر میبرند.

 

در همین زمینه