عکس تزئینی: یک جمنازیوم آماده پذیرایی از مهاجران. عکس از مهاجر نیوز
عکس تزئینی: یک جمنازیوم آماده پذیرایی از مهاجران. عکس از مهاجر نیوز

دهها مهاجر افغان و پاکستانی بعد از تخلیه کمپ پورت دولاشاپل در روز جمعه گذشته، در یکی از جمنازیوم‌های ورزشی در حومه جنوب پاریس جابجا شدند.

به گزارش روزنامه لوپاریزین، این مهاجران که بین ١٨ تا ٣٠ سال عمر دارند به جمنازیوم ماری-ترز ایکم در شهر اورسای انتقال داده شدند.

یک عضو انجمن "کوالیا" که مسئولیت پذیرایی از این مهاجران را به دوش دارد به روزنامه گفت:« بیشتر این مهاجران، از افغانستان، پاکستان و افریقای شمالی هستند و انجن تلاش خواهد کرد یک راه درازمدت برای اسکان آن‌ها جستجو کند.»

بر بنیاد توضیحات شهرداری اورسای، مهاجران مدت دو هفته در جمنازیوم یاد شده سکونت خواهند داشت و سپس به سرپناه‌های دیگر انتقال خواهند یافت.

قرار است برای مهاجران مستقر در جمنازیوم کورس‌های آموزشی زبان فرانسوی برگزار گردد.

در همین حال گروهی دیگری از مهاجران کمپ پورت دولاشاپل به یک جمنازیوم ورزشی در شهر بری-سور-مارن در حومه شرقی پاریس انتقال یافتند.

عزیز، یک مهاجر افغان، که حدود دو هفته پیش وارد کمپ پورت دولاشاپل شده بود روز دوشنبه به مهاجر نیوز گفت همراه با حدود ١٥ مهاجر در جمنازیوم فلیکس فور در بری-سور-مارن جابجا شده‌اند.

این مهاجر افغان گفت برای هر مهاجر در جمناریوم یک بستر خواب داده شده و این محل بسیار بهتر از خیمه‌هایی است که مهاجران در خیابان‌های شمال پاریس برپا کرده بودند.

مقام‌های مسئول می‌گویند مهاجران بعد از بررسی وضعیت اداری شان به محلات مناسب دیگر انتقال خواهند یافت.


 

در همین زمینه