برای ادغام پناهجویان در سال گذشته، آلمان حدود ۲۳ میلیارد یورو هزینه کرده است.
برای ادغام پناهجویان در سال گذشته، آلمان حدود ۲۳ میلیارد یورو هزینه کرده است.

بر اساس یک سند، آلمان در سال گذشته ۲۳ میلیارد یورو (برابر با ۲۵.۶۵ میلیارد دالر) خرج کرده تا به ادغام بیش از یک میلیون پناهجو کمک کند و با عوامل مهاجرت در کشورهای مبدای مهاجرین مبارزه کند.

این سند که وزارت مالیه آلمان آن را تهیه کرده و خبرگزاری رویترز به آن دست یافته است، نشان می‌دهد که هزینه ها در این زمینه نسبت به بیش از ۲۰ میلیارد یورو در یک سال قبل از آن، ۱۱ درصد افزایش یافته است.

انگلا مرکل، صدراعظم آلمان مکرر از تصمیمش در سال ۲۰۱۵ دال بر بازگذاشتن مرزهای این کشور به روی صدها هزار آواره جنگ زده که بیشتر آن ها از کشورهای مسلمان نشین بودند، دفاع کرده و گفته است که این اقدام به دلایل بشردوستانه انجام شده و راه حل دیگری وجود نداشته است. اما او آن زمان وعده مبارزه با عوامل مهاجرت را داد تا این اتفاق دوباره تکرار نشود.

حکومت آلمان در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۷.۹ میلیارد یورو هزینه کرد تا مهاجران را بیرون اتحادیه اروپا نگه دارد و شرایط زندگی آن ها را در کشورهای مبداء شان بهبود بخشد. این مبلغ در مقایسه با سال ۲۰۱۷، ۱۶ درصد افزایش یافته است.

براساس این سند حکومتی، ۱۶ ایالت آلمان که مسئولیت اسکان و ادغام تازه رسیدگان را از کشورهایی مانند سوریه، عراق و افغانستان به عهده دارند، سال گذشته از حکومت فدرال ۷.۵ میلیارد یورو دریافت کردند. به این ترتیب هزینه ها دراین زمینه نیز ۱۴ درصد افزایش یافته است.

الیس وایدل، رهبر جناح حزب «بدیل برای آلمان» (ای اف دی) با انتقاد از حکومت مرکل به خاطر خرج میلیاردها یورو برای مهاجران گفت: «این یک مهمانی خوشآمدگویی پر هزینه با استفاده از پول شهروندان این کشور است.»


 

در همین زمینه