ترکیه میزبان بیش از سه و نیم میلیون مهاجر سوریایی است
ترکیه میزبان بیش از سه و نیم میلیون مهاجر سوریایی است

مقام‌های ترکیه روز چهارشنبه ۲۵ تن را به ظن ارتباط با یک شبکه بزرگ قاچاق مهاجران بازداشت کردند. گفته شده که این باند هر مهاجر را در بدل ۵۰۰۰ یورو به اروپا انتقال می‌دهد.

خبرگزاری خصوصی «دی اچ ای» ترکیه گزارش داده است که پولیس در عملیاتی در استانبول و سه ولایت در نوار ساحلی دریای اژه، ۲۵ تن را به ظن همکاری با یک باند قاچاق انسان بازداشت کرده است. به گفته این خبرگزاری، این باند مهاجران را از عراق و سوریه به اروپا قاچاق می‌کرد.

در این گزارش آمده است که شش تن از بازداشت شده‌ها اتباع خارجی اند که یکی از آن‌ها شهروند عراق و سردسته یک باند جنایی است. این خبرگزاری افزوده است که پولیس استانبول این عملیات را در هماهنگی با سازمان استخبارات و گارد ساحلی انجام داده است.

پولیس گفته است که در این عملیات اسناد، مواد مخدر، پول نقد یورو و دالر و هفت قایق در ساحل مارماریسِ ولایت موغله کشف و ضبط شده است.

مطلب مرتبط: اخراج بیش از ۲۰ هزار مهاجر افغان از ترکیه

در گزارش آمده است که این باند قاچاق انسان، مهاجران را در بدل فی نفر ۵۰۰۰ یورو به صورت غیرقانونی به کشورهای اروپایی، اغلباَ به یونان و ایتالیا انتقال می‌دهد.

مهاجران در ترکیه به تکرار تلاش می‌کنند با عبور از دریای اژه خود را به یونان و سپس دیگر کشورهای اروپایی برسانند. ترکیه میزبان بیش از سه و نیم میلیون مهاجر سوریایی است. علاوه بر این، ده‌ها هزار مهاجر از کشورهای دیگر به شمول افغانستان و عراق نیز در ترکیه به سر می‌برند.

منبع: دویچه وله


 

در همین زمینه