عکس از آرشیف/ گارد ساحلی یونان از دستگیری اعضای یک شبکه قاچاقبران انسان خبر می‌دهد.
عکس از آرشیف/ گارد ساحلی یونان از دستگیری اعضای یک شبکه قاچاقبران انسان خبر می‌دهد.

نیروهای گارد ساحلی یونان بر پیکر یک گروهی از قاچاقبران بین المللی انسان ضربه‌ای را وارد کرده اند. گفته می‌شود که این گروه از ماه ها به این طرف، انسان ها را از یونان به ایتالیا انتقال می‌داده است.

خبرگزاری آلمان (دی پی آ) به نقل از گارد ساحلی یونان از گرفتاری یک گروهی از قاچاقبران بین المللی انسان خبر داده است. دفتر مرکزی این نیروها در شهر پیرئاس روز یکشبنه گفت که آنان سه شهروند یونان و دو خارجی که ۴۱ مهاجر را انتقال می‌دادند، گرفتار کرده اند. این گروهی از مهاجرین و پناهجویان در حال سفر از جزیره گردشگری لفکادای یونان به سوی ایتالیا بوده اند.

از حلقه نزدیک به گارد ساحلی یونان گزارش شده است که احتمال می‌رود این گروه از ماه ها به این طرف، انسان ها را از یونان به ایتالیا به گونه غیرقانونی انتقال می‌داده اند.

افزون بر قایق حامل این پناهجویان، وسایط نقلیه‌ای دیگری هم به دست این نیروها افتاده اند. گفته می‌شود که قاچاقبران با استفاده از این وسایل، مهاجرین را از نقاط مختلف یونان به سواحل غربی این کشور و دریای ایونی می‌آورده اند. 

بسیاری مهاجرین و پناهجویان را شبکه قاچاقبران سازمان یافته از ترکیه به یونان می‌آورند و آنان در این کشور ثبت نمی‌شوند. یک افسر گارد ساحلی یونان در گفتگو با خبرگزاری آلمان اظهار کرد، هنگامی که این گونه افراد از طریق ایتالیا وارد آلمان می‌شوند، ادارات آلمانی دیگر نمی‌توانند به دلیل نبود اثر انگشت شان در بانک اطلاعاتی اروپا، آنان را دوباره به یونان بفرستند.

گارد ساحلی یونان گمان می‌کند که این گروه قاچاقبران سرکوب شده احتمالاً در ترکیه و ایتالیا هم اعضایی دارند. با این همه، گفته می‌شود که این گروه در بدل انتقال هر فرد از ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو به دست می‌آورد.


 

در همین زمینه