قرار است امروز (دوشنبه ۱۷ جون) یک گروه دیگر از پناهجویان افغان از آلمان اخراج شود.
قرار است امروز (دوشنبه ۱۷ جون) یک گروه دیگر از پناهجویان افغان از آلمان اخراج شود.

گروه دیگری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج می‌شود. قرار است طیاره حامل این پناهجویان از شهر لایپزیگ آلمان شام دوشنبه پرواز کند.

خبرگزاری آلمان (دی پی آ) از اخراج دیگر گروهی پناهجویان افغان از آلمان خبر داده است. یک مامور وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان در گفتگو با خبرگزاری آلمان تایید کرده است که این گروه روز سه شنبه به کابل خواهند رسید.

بر بنیاد معلومات فعالان امور پناهجویان، قرار است طیاره حامل این پناهجویان رد شده شام امروز دوشنبه (۱۷ جون ۲۰۱۹) از شهر لایپزیگ آلمان به جانب افغانستان پرواز کند.

از شروع سلسله اخراج گروهی پناهجویان پذیرفته نشده افغان در ماه دسمبر سال ۲۰۱۶، تا حال در مجموع ۵۸۹ تن در ۲۴ پرواز به افغانستان فرستاده شده اند.

اخراج پناهجویان به افغانستان به موضوع بحث برانگیز در آلمان مبدل شده است.

جنگ میان نیروهای امنیتی افغان با طالبان و گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" همه روزه ادامه دارد. غیرنظامیان افغان همواره قربانی رویارویی مسلحانه در بخش های مختلف این کشور اند.

اداره بین المللی مهاجرت (آی او ام) از اخیر ماه اپریل به این طرف، فراهم آوری سرپناه برای پناهجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخراج می شوند را خاتمه بخشید. این سازمان در عوض، مبلغ ۱۶۷ دالر امریکایی معادل (۱۵۰ یورو) را در کنار معلومات لازم، برای هر فرد بازگشت کننده می دهد.

برگرفته از: دویچه وله


 

در همین زمینه