توماس دیمیزیر، وزیر داخله پیشین فدرال آلمان.
توماس دیمیزیر، وزیر داخله پیشین فدرال آلمان.

توماس دیمیزیر، وزیر داخله پیشین فدرال آلمان از پناهجویان و مهاجرین می‌خواهد که در مورد تاریخ و فرهنگ آلمان، معلومات خود را گسترش بدهند.

توماس دیمیزیر، وزیر داخله پیشین فدرال آلمان روز گذشته تأکید کرد که پناهجویان و مهاجرین باید در مورد تاریخ و فرهنگ آلمان، معلومات کافی داشته باشند. دیمیزیر، عضو حزب دموکرات مسیحی آلمان است. وی که در کلیسای پروتستانت در شهر دورتموند آلمان سخن می‌گفت اظهار کرد: «هر شخص که اینجا زندگی می‌کند باید بداند که "اردوگاه آشویتس" چه معنی می‌دهد.»

اردوگاه آشویتس (به آلمانی Auschwitz) بزرگترین و مجهزترین اردوگاه کار اجباری نازی‌ها بود که در طول اشغال پولند (لهستان) توسط آن ها ایجاد و تجهیز شده بود.

از منظر وی، انتظار می‌رود که در این مورد همه مردم معلومات داشته باشند.

دیمیزیر در ادامه افزود، این را نمی‌توان نادیده گرفت که گویا بخشی از پناهجویانی که از کشورهای عربی آمده اند، با دیدگاه ضد یهودی بزرگ شده اند و یهودستیزی بیشتر را به آلمان آورده اند. برای این پناهجویان باید روشن ساخته شود که آنان باید این نگرش را در آلمان ترک کنند.

بر بنیاد اظهارات مسئولین کلیساها مسایل مربوط به مهاجرت، ادغام و پذیرش پناهجویان در محور مباحث حدود صد گردهم‌آیی قرار خواهد گرفت و در این برنامه سه روزه تبادل نظر، مناظره، و ورکشاپ‌ها برای نیز راه اندازی خواهد شد.

 

در همین زمینه