عکس از آرشیف دویچه وله/ پناهجویانی را نشان می‌دهد که قایق حامل شان در مدیترانه غرق شده است.
عکس از آرشیف دویچه وله/ پناهجویانی را نشان می‌دهد که قایق حامل شان در مدیترانه غرق شده است.

بار دیگر واژگونی یک قایق پناهجویان در بحیره مدیترانه جان ده‌ها پناهجو را گرفت. سازمان های امدادی نگرانند که احتمالا در نزدیکی ساحل دریای مدیترانه در تونس بیش از ۷۰ نفر غرق شده اند.

فلاویو دی جیاکومو، سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت «آی او ام» به خبرگزاری آلمان در روم گفته است که چهار پناهجو توسط ماهیگیران تونسی نجات داده شده و به تونس منتقل شده اند. چنانچه کمیته هلال احمر شهر مدنین تونس اعلام کرده است، یکی از پناهجویانی که نجات داده شده بود نیز اندکی بعد درگذشت.
سازمان های امدادی به معلومات به دست آمده از نجات یافتگان استناد کرده اند. دی جیاکومو گفته است که بر اساس معلومات نجات یافتگان در مجموع سرنشینان این قایق ۸۰ پناهجو بوده اند. گرچه معلومات دقیق پیرامون این رویداد هنوز وجود ندارد، اما این خطر وجود دارد که ۸۲ نفر جان خود را از دست داده باشند.

عملیات جستجو همچنان ادامه دارد

بر اساس معلومات جیاکومو این پناهجویان روز دوشنبه لیبیا را ترک کرده بودند. گارد ساحلی کشور همسایه تونس نیز روز پنج شنبه برای یافتن بازماندگان این رویداد تلاش کرده است.

بحیره مدیترانه که در میان کشور دچار جنگ داخلی لیبیا و ایتالیا موقعیت دارد، به عنوان یکی از خطرناکترین مسیرهای مهاجرت در جهان به شمار می رود.

 بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت «آی او ام» در سال روان میلادی تا کنون بیش از ۳۴۰ نفر در تلاش برای رسیدن به اروپا در هنگام عبور از مدیترانه جان داده اند. تنها در ماه می ۶۰ پناهجو در سواحل تونس غرق شدند.

دویچه وله

 

در همین زمینه