کارولا رکیت، کاپیتان کشتی سی واچ. عکس از الیسیون ویلیامز، رویترز
کارولا رکیت، کاپیتان کشتی سی واچ. عکس از الیسیون ویلیامز، رویترز

کارولا رکیت و پیا کلمپ، دو کاپیتان زن کشتی‌ امدادی سی واچ مدال افتخار شهر پاریس را دریافت کردند. همزمان، پاریس مبلغ ١٠٠ هزار یورو را برای راه اندازی یک کارزار نجات مهاجران از مدیترانه، به سازمان " اِس او اِس مدیترانه" ( SOS Méditerranée) کمک کرد.

پاتریک گلوکمن، معاون شهرداری پاریس در  امور بین المللی روز ١٣ جولای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کارولا رکیت و پیا کلمپ، دو کاپیتان کشتی سی واچ ٣ « سمبل آن ارزش‌های اروپایی هستند که شهر پاریس بار دیگر قاره را به وفاداری به آن فرا می‌خواند.»

در بیانیه تاکید شده بود که شهر پاریس با قدردانی از این دو کاپیتان زن، بر « حمایت خود از زنان و مردانی که هر روز برای نجات مهاجران اقدام می‌کنند، تاکید می ورزد.»

معاون شهرداری پاریس در امور بین المللی افزوده بود که « هر دو امدادگر آلمانی، که به دلیل  انتقال مهاجران نجات داده شده » از سوی دادگاه تحت تعقیب قرار دارند، عالی‌ترین مدال شهر پاریس یعنی مدال سرخ را دریافت خواهند کرد.

کارولا رکیت، کاپیتان کشتی سی واچ ٣ بعد از بیشتر از دو هفته سرگردانی در مدیترانه، ۴٠ مهاجر نجات داده شده را با زور به بندر لامپدوسا انتقال داد و مقام‌های ایتالیایی را مجبور کرد این مهاجران را در ایتالیا پیاده کنند.

او با کاپیتان دیگر کشتی سی واچ، پیا کلمپ، از سوی دادگاه ایتالیا تحت تعقیب قرار دارند.

روز ١٨ جولای، کارولا رکیت به اتهام همدستی با مهاجران غیرقانونی در دادگاه حاضر خواهد شد.

از سوی دیگر، پاریس مبلغ ١٠٠ هزار یورو را  برای راه اندازی یک کارزار جدید نجات مهاجران از مدیترانه، به سازمان " اِس او اِس مدیترانه" ( SOS Méditérranée ) کمک کرد. 

 بعد از توقف فعالیت‌های کشتی نجات " اکواریوس" در ماه دسمبر سال گذشته، سازمان اس او اس مدیترانه تلاش دارد یک کشتی دیگر را به کرایه گرفته و فعالیت‌های خود در مدیترانه را دوباره آغاز کند.

ماتئو سالوینی، وزیر داخله راست افراطی ایتالیا در واکنشی، اهدای مدال افتخار به کارولا رکیت را « دورویی» از سوی فرانسه توصیف کرد و گفت: « فرانسه میخواهد از کاپیتان ریکت دفاع کند در حالیکه خود این کشور به تقاضای کمک او پاسخ لازم را نداد.»

در یک واکنش دیگر، جئورجیو ملونی،  از حزب راست افراطی " فراتلی دیتالیا" روز شنبه به عنوان اعتراض علیه اقدام پاریس، در مراسم رسمی جشن چهاردهم جولای در سفارت فرانسه در روم شرکت نکرد. 

در همین زمینه