«ان تی وی» به نقل از محمد امین بیلمز، والی وان گزارش داد که گمان می رود مهاجران از افغانستان، پاکستان و بنگله دیش باشند
«ان تی وی» به نقل از محمد امین بیلمز، والی وان گزارش داد که گمان می رود مهاجران از افغانستان، پاکستان و بنگله دیش باشند

والی ولایت وان در ترکیه اعلام کرد، در سانحه تصادم یک مینی بس که روز پنجشنبه در این ولایت رخ داد، ۱۷ مهاجر کشته و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند. این بس کوچک که حامل مهاجران بود از جاده منحرف و واژگون شد. احتمالاً سرنشین نان آن شهروندان افغانستان، پاکستان و بنگله دیش هستند.

 فلم ثبت شده از این صحنه مینی بس را در خندق نشان می دهد، در حالی که قربانیان بر روی زمین قرار دارند. ولایت وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرز ایران قرار دارد. به گزارش شبکه تلویزیونی «ان تی وی»، برخی از مسافران وقتی که بس به درون خندق افتاد، به بیرون پرت شده اند. 
هرچند شمار تلفات این رویداد در آغاز ۱۵ تن و زخمی ها ۲۰ نفر گزارش شده بود، اما براساس گزارش های تازه این رویداد ترافیکی ۱۷ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشته است. وضعیت هفت تن از مجروحان وخیم خوانده شده است. 

هدف نهایی این مینی بس و ملیت های مهاجران بلافاصله پس از این سانحه مشخص نشد. اما «ان تی وی» به نقل از محمد امین بیلمز، والی وان، گزارش داد که گمان می رود مهاجران از افغانستان، پاکستان و بنگله دیش باشند. ظاهراً آنان از مرز ایران وارد ترکیه شده و می خواستند از این طریق به یکی از کشورهای اروپایی بروند.
این بس کوچک که حامل مهاجران بود از جاده منحرف و واژگون شد

در سال های گذشته بیش ازیک میلیون مهاجر و آواره که بسیاری از مناقشات و فقر در خاورمیانه و افریقا فرار کرده بودند برای سفر به اتحادیه اروپا از ترکیه عبور کردند. 

در سال ۲۰۱۶ و پس از توافق ترکیه با اتحادیه اروپا شمار این پناهجویان به شدت کاهش یافت. در آن زمان قرار شد که ترکیه در قبال دریافت سه میلیارد یورو کمک از سوی اتحادیه اروپا و وعده تسهیل دریافت ویزا برای شهروندان کشورش، جلوی ادامه سفر مهاجران را از این کشور به اتحادیه اروپا بگیرد.  
 

در همین زمینه