عکس از آرشیف دویچه وله/ واژگون شدن یک موتر مسافربری به داخل رودخانه
عکس از آرشیف دویچه وله/ واژگون شدن یک موتر مسافربری به داخل رودخانه

پولیس مقدونیه شمالی از زخمی شدن ۳۴ مهاجر افغان به شمول کودکان در مسیر شاهراه خبر داد. پولیس گفته که در جریان یک عملیات تعقیب و گریز، راننده لاری حامل این آوارگان بیرون پرید و لاری را به یک دره انداخت.

این لاری حامل آوارگان افغان از مقدونیه شمالی به سوی صربستان در حرکت بود که پولیس به قصد بازرسی اش به وی دستور توقف داد. اما راننده لاری توجه نکرده و به سرعت همچنان به مسیرش ادامه داد. در جریان عملیات تعقیب و گریز، راننده به قصد فرار از لاری به بیرون پرید.

پولیس گفت که این لاری در مسیر شاهراه اصلی در شمال مقدونیه از ارتفاع ۱۴ متری به داخل رودخانه ای در یک دره سقوط کرد. مسئولان گفته اند که سه تن از آوارگان افغان شدیدا زخمی گردیده اند و وضع شان خوب نیست. راننده ۲۴ ساله مقدونیایی این لاری نیز به شدت زخمی شده و در شفاخانه تحت نظارت پولیس قرار دارد.

همه زخمی های این رویداد به شفاخانه های نزدیکی محل منتقل گردیده اند. چند روز قبل از این نیز یک حادثه ترافیکی منطقه مرزی در ولایت وان ترکیه ۱۵ کشته و ۲۷ زخمی برجای گذاشت. غالبا مهاجران افغان از طریق مرز کوهستانی و خطرناک ایران به ترکیه و بعد به اروپا می روند.

همواره هزاران انسان از جنگ، خشونت، تعقیب و فقر در خاورمیانه و جنوب آسیا فرار کرده و تلاش می کنند خودشان را از طریقترکیه به یونان برسانند.

پس از توافقنامه مهاجرت اتحادیه اروپا با ترکیه و مسدود شدن مسیر بالکان به روی این آوارگان، شمار تلفات این انسان ها که تلاش می کنند خودشان را به شمال اروپا برسانند بیشتر گردیده است.

Rsh/Si (AP/Reuters)

برگرفته از دویچه وله


 

در همین زمینه