پولیس دریایی فرانسه هنگام گشت زنی در سواحل کاله، ١١ جنوری ٢٠١٩. عکس از پاسکال روسینیول/ رویترز
پولیس دریایی فرانسه هنگام گشت زنی در سواحل کاله، ١١ جنوری ٢٠١٩. عکس از پاسکال روسینیول/ رویترز

طی چند روز گذشته، دهها مهاجر در تلاش رسیدن به انگلستان، در سواحل کانال مانش به دست نیروهای انگلیسی افتادند. در یک مورد دیگر تعدادی مهاجر هم توسط نیروهای دریایی فرانسه در نزدیکی‌های کاله نجات داده شدند.

به گزارش بی بی سی، روز شنبه ٣ اگست نیروهای دریایی انگلستان ٢٠ مهاجر را که قایق آن‌ها دچار حادثه شده بود، در نزدیکی سواحل کنت پیدا کردند. در یک مورد دیگر این نیروها، ١١مهاجر را سوار بر یک قایق در کانال پیدا کردند و سپس آن‌ها را به دوور انتقال دادند.

نیروهای مرزی انگلستان همچنین ٦ مهاجر دیگر را در سواحل ساسکس و ١٠ مهاجر دیگر- شامل هشت مرد و دو زن- را هنگام عبور از کانال مانش پیدا کردند.

مقام‌های انگلیسی گفته‌اند که این ۴٧ مهاجر خود را ایرانی یا عراقی معرفی کرده‌اند.

همین منابع گفته‌اند که از اوایل ماه نومبر ٢٠١٨ تا کنون، دستکم ٩٧٦ مهاجر -از جمله ٨٩ کودک- به کمک کشتی‌های کوچک از کانال مانش عبور کرده‌اند.

نیروهای فرانسوی ١٢ مهاجر را در نزدیکی کاله نجات دادند

در یک مورد دیگر، نیروهای دریایی فرانسه نیز روز جمعه ١جولای ١٢ مهاجر را که کشتی آن‌ها در آب‌های سواحل کاله سرگردان بود نجات دادند.

به گفته فرمانداری پولیس دریایی شمال فرانسه، این مهاجران اندکی بعد از ساعت ۴ چهار صبح توسط یک کشتی باربری در شمال غرب کاله تشخیص داده شدند.  حوالی ساعت ٨ یک کشتی نیروهای دریایی فرانسه این مهاجران را در ٥،٥ کیلومتری شمال کاله پیدا کردند.

مهاجران سپس به بندر کاله انتقال و به پولیس مرزی تسلیم داده شدند.


 

در همین زمینه