در شش ماه نخست امسال، درخواست پناهندگی در کشورهای اروپایی تا سطح ده درصد، افزایش یافته است.
در شش ماه نخست امسال، درخواست پناهندگی در کشورهای اروپایی تا سطح ده درصد، افزایش یافته است.

شمار تقاضاهای پناهندگی در اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ ده درصد افزایش داشته است. تنها در ماه جون، بیشترین تقاضای پناهندگی از پناهجویان سوریایی، افغان و ونزوئلایی بوده است.

بنا بر معلومات اداره حمایت از متقاضیان پناهندگی اتحادیه اروپا « ای اَی اس او» در مجموع تا ماه جون سال روان میلادی شمار درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا حدود ۳۳۷ هزار و۲۰۰ مورد بوده است. قبلا روزنامه آلمانی «ولت» چاپ روز دوشنبه در این رابطه گزارش داده بود.

شمار پناهجویان از ونزوئلا و السلوادر در اتحادیه اروپا در شش ماه اول امسال به اندازه ارقام مجموعی آنها در سال گذشته رسیده است. شمار پناهجویان از دیگر کشورهای امریکای لاتین مانند کلمبیا و نیکاراگوئه از رقم مجموعی سال گذشته نیز فراتر رفته است.

بر اساس معلومات اداره حمایت از متقاضیان پناهندگی اتحادیه اروپا در سال گذشته شمار تقاضاهای پناهندگی در اتحادیه اروپا به ۶۶۴ هزار و۴۸۰ نفر کاهش یافته بود. میزان درخواست های پناهندگی که به رسمیت شناخته شده بودند، ۳۹ درصد بوده است که هفت درصد کمتر از سال قبلی اش را نشان می دهد.

سوریه، افغانستان وعراق در سال ۲۰۱۸ سه کشور اصلی مبداء متقاضیان پناهندگی در اتحادیه اروپا بوده اند. در سال ۲۰۱۸ برای هفتمین سال متوالی بیشترین تقاضای پناهندگی در سطح اتحادیه اروپا در آلمان ارائه شده است، هرچند که شمار این تقاضاها با کاهش ۱۷ درصدی به ۱۸۴ هزار و ۱۸۰ تن رسیده است.

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله

 

در همین زمینه