همزمان با سیاست سختگیرانه ایتالیا، بیشتر پناهجویان تلاش می کنند که از مسیرهای دیگر خود را به قلمرو اتحادیه اروپا برسانند.
همزمان با سیاست سختگیرانه ایتالیا، بیشتر پناهجویان تلاش می کنند که از مسیرهای دیگر خود را به قلمرو اتحادیه اروپا برسانند.

با توجه به سیاست سختگیرانه ایتالیا، مهاجرین تلاش می‌کنند که از مسیرهای دیگر بحیره مدیترانه وارد اتحادیه اروپا شوند.

ایتالیا تلاش می‌کند که مانع ورود پناهجویان به این کشور گردد. سیاست این کشور در برابر مهاجران با گذشت هر روز سختگیرانه تر می‌شود. اما پناهجویان تلاش می‌کنند تا برای رسیدن به هدف، مسیرهای دریایی دیگر را در پیش گیرند.

خبرگزاری آلمان به نقل از آژانس حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا (فرانتکس) نوشته است که موارد سفر غیرقانونی در ماه جولای امسال در مقایسه به یک ماه قبل از آن، از کشورهای شمال افریقا به اسپانیا، ۲۲ درصد افزایش یافته است.

اما به گونه مجموعی، در هفت ماه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ درصد مهاجرین کمتر از طریق همه مسیرهای مهاجرتی در مقایسه به عین زمان سال گذشته وارد اتحادیه اروپا شده اند. در هفت ماه گذشته سال ۲۰۱۸، تعداد کلی پناهجویان و مهاجرینی که خود را به قلمرو اروپا رسانده بودند، به ۵۴ هزارو ۳۰۰ تن می‌رسید.

ایتالیا اعلام کرده است تا زمانی که اعضای اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویان اعلام آمادگی نکنند، به هیچ کشتی نجات اجازه وارد شدن به بنادر خود را نخواهد داد.

فرانتکس می‌گوید که در ماه جون امسال حدود ۱۱۵۰ تن از طریق بحیره مدیترانه وارد ایتالیا شده بودند، اما در ماه جولای این رقم اندکی کاهش یافته و تعداد شان به ۱۱۰۰ تن رسیده است. در مجموع، از آغاز سال روان تا به حال ۴۹۰۰ مهاجر از این مسیر وارد قلمرو اتحادیه اروپا شده اند. از جانب دیگر، رقم ورود به اسپانیا در این مدت به ۱۳ هزار تن می‌رسد.

اما مسیر عمده مهاجرت هنو هم مناطق شرقی بحیره مدیترانه پنداشته می‌شوند؛ جایی که گذرگاه ۲۸هزارو ۲۰۰ تن در هفت ماه گذشته سال روان بوده است. این رقم در مقایسه با عین زمان سال گذشته، به دلیل وارد شدن مهاجران کمتر از طریق مسیر خشکه، از ترکیه به یونان کاهش شش درصدی داشته است.

با این همه گزارش ها می‌رسانند که موارد عبور غیرقانونی مرزی در مناطق غربی مسیر بالقان، در هفت ماه گذشته دو برابر افزایش داشته است. از این مسیر، ۵ هزارو ۸۰۰ تن به ثبت رسیده اند. 

در همین زمینه