عکس از آرشیف/ کشتی نجات "الیونور" صد پناهجو را در بحیره مدیترانه از آب بیرون کشید.
عکس از آرشیف/ کشتی نجات "الیونور" صد پناهجو را در بحیره مدیترانه از آب بیرون کشید.

کشتی یک سازمان غیردولتی آلمانی حدود ۱۰۰ پناهجو را پیش از غرق شدن در بحیره مدیترانه نجات داد. ایتالیا اجازه نمی‌دهد که این کشتی به بنادرش لنگر اندازد.

کشتی آلمانی موسوم به "الیونور" که مربوط به ماموریت خیریه "لایف لاین" می‌شود، صد پناهجو را پیش از غرق شدن در بحیره مدیترانه، از آب بیرون کشید.

کلاوس پیتر رایش، مالک و کپتان این کشتی در صفحه تویتر خود نوشته است، او "بسیار خوشحال" بود که این کشتی توانست مهاجرین را از آب بیرون بکشد. رایش اضافه کرد که آنان "دقیق در ثانیه اخیر" به [کمک پناهجویان] رسیدند.

کشورهای جنوب اروپا به ویژه ایتالیا و مالتا در ماه های اخیر کشتی های نجات سازمان های بشردوستانه را اجازه نمی‌دهند که در بنادرشان لنگر اندازند. اقدامات آنان به دلیل بطی ساختن روند مهاجرت غیرقانونی از طریق بحیره مدیترانه روی دست گرفته می‌شود.

ماتئو سالوینی، وزیر داخله ایتالیا اجازه نداده است که کشتی نجات "الیونور" با حمل ۱۰۰ پناهجوی نجات یافته، در بنادر کشورش توقف کند. در اعلامیه وزارت داخله ایتالیا در شهر روم روز سه شنبه آمده است، این کشتی با حمل پرچم آلمان اجازه ندارد که در آب‌های ایتالیا حرکت کند.

با این همه، کلاوس پیتر رایش با اشاره به بنادر مصئون برای توقف کردن این کشتی گفته است که "ما تا هنوز هیچ اطلاع مثبت از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت نکرده ایم.»


 

در همین زمینه