اوشن ویکینگ در آب‌های مالتادر جریان اولین ماموریت خود برای نجات مهاجران. عکس از اوشن ویکنیگ/ رویترز
اوشن ویکینگ در آب‌های مالتادر جریان اولین ماموریت خود برای نجات مهاجران. عکس از اوشن ویکنیگ/ رویترز

کشتی نجات "اوشن ویکینگ"، متعلق به سازمان‌های"اس او اس مدیترانه" و" داکتران بدون مرز" دوشنبه شب ٢ سپتمبر بار دیگر راهی دریا شد تا عملیات جستجو و نجات مهاجران در آب‌های لیبیا را از سر بگیرد. این در حالیست که بیشتر بنادر اروپایی به روی کشتی‌های نجات مهاجران مسدود شده اند.

کارمندان کشتی اوشن ویکینگ در یک پیام تویتری اعلام کردند که کشتی بندر مارسی در جنوب فرانسه را ترک کرده و برای آغاز دومین ماموریت جستجو و نجات مهاجران در نزدیکی‌های لیبیا، راهی این منطقه شده است. در این پیام گفته شده که اوشن ویکینگ « بعد از سوخت‌گیری، به سوی مدیترانه مرکزی، جایی که مردان و زنان در تلاش برای فرار از جهنم لیبیا، در آب غرق می‌شوند.» به راه خواهد افتاد.

اوشن ویکینگ در جریان اولین ماموریت خود، جمعاً مدت ٢٣ روز را در دریا وقف نجات ٣٥٦ مهاجر سوار بر چهار کشتی کرد و موفق شد بعد از ١٢ روز سرگردانی، این مهاجران را در آب‌های مالتا پیاده کند.  بعد از این ماموریت، از ٢٧ اگست به بعد، کشتی در بندر مارسی لنگر انداخته بود.

بیشتر بخوانید: کشتی " اوشن ویکینگ" تا چند روز دیگر به منطقه عملیاتی در آب‌های لیبیا خواهد رسید

نایک رومانیوک، هماهنگ کننده عملیات کشتی به خبرگزاری فرانسه گفت: « وضعیت در دریا از گذشته بدتر شده زیرا ما اطلاعات چندانی در مورد کشتی‌هایی که با خطر روبرو هستند نداریم و دوره انتظار برای پیاده کردن مهاجران نجات داده شده هم طولانیست.»

موضوع پیاده شدن مهاجران نجات داده شده از دریا در بنادر اروپایی، از ما‌ها به این سو، به یک مشکل عمده بدل شده است. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تصور می‌کنند که سازمان‌های امدادی با مجبور کردن این کشورها به پذیرفتن مهاجران، در اصل به رونق بازار قاچاقبران انسان کمک می‌کنند. سوفی بو، مدیر عمومی سازمان " اس او اس مدیترانه" روز ٣٠ اگست در یک کنفرانس خبری گفت که از زمان بسته شدن بنادر ایتالیا به روی مهاجران، چهارده ماه می‌شود که سازمان‌های امدادی منتظر سازوکار پیاده کردن مهاجران در بنادر اروپایی هستند.

سوفی بو در ادامه گفت: « وقتی مهاجران چشم اندازی برای پیاده شدن در یک بندر امن نداشته باشند، وضعیت می‌تواند از کنترول خارج گردد.» او گفت کارمندان اوشن ویکینگ هر بار که یک کشتی سرگردان را مشاهده می‌کنند محافظان ساحلی لیبیا را از مساله آگاه می‌سازند اما «آن‌ها هیچگاه جواب نمی‌دهند.»


 

در همین زمینه